Berdych postoupil v Rotterdamu přes Zvereva do druhého kola

Aktualizováno 12. 2. 2018 22:53
Tomáš Berdych si na turnaji v Rotterdamu v prvním zápase po Australian Open hladce poradil s Mischou Zverevem.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Rotterdam - Český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Rotterdamu do druhého kola. Šestý nasazený hráč, jenž v Nizozemsku obhajuje loňskou semifinálovou účast, porazil po rozpačitém úvodu Němce Mischu Zvereva za hodinu a 13 minut 7:5, 6:3.

Dvaatřicetiletý Berdych musel hned v úvodní hře odvracet čtyři brejkboly, při svém druhém gamu na podání už ale soupeři neodolal a brzy prohrával 1:3.

Teprve pak se hra vyrovnala a vítěz turnaje z roku 2014 první set ještě zachránil. V desáté hře vyrovnal na 5:5 a při soupeřově podání pak proměnil i první setbol.

Druhý set rozhodl čtvrtý game, v němž si Berdych vypracoval jediné brejkboly v této sadě a třetí z nich proměnil. Sám o dva roky mladšímu Zverevovi žádnou šanci nenabídl, při svém servisu ztratil ve druhém setu jen čtyři fiftýny.

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,996.245 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Berdych (6-ČR) - M. Zverev (Něm.) 7:5, 6:3, F. López (Šp.) - Kližan (SR) 6:3, 7:6 (7:4), A. Zverev (3-Něm.) - Ferrer (Šp.) 6:4, 6:3.

Tenisový turnaj mužů v Buenos Aires (antuka, 648.180 dolarů):

Lajovič (Srb.) - Bagnis (Arg.) 7:6 (7:4), 6:1, Delbonis (Arg.) - Mayer (Něm.) 7:6 (6:4), 6:4, Bellucci (Braz.) - Cachín (Arg.) 6:2, 6:1.