Berdych podával na postup, ale nakonec ve Winston-Salemu se Srbem prohrál

20. 8. 2019 23:54
Tomáš Berdych skončil na turnaji ve Winston-Salemu v druhém kole, se Srbem Filipem Krajinovičem prohrál 6:3, 5:7, 1:6. Osmému nasazenému protivníkovi dokázal třiatřicetiletý český tenista pětkrát prolomit servis a za stavu 5:4 v druhém setu podával na vítězství, jenže koncovku ani třetí sadu nezvládl a za hodinu a 47 minut prohrál.
Tomáš Berdych vypadl na turnaji ve Winston-Salemu ve druhém kole.
Tomáš Berdych vypadl na turnaji ve Winston-Salemu ve druhém kole. | Foto: Reuters

Berdych se v Severní Karolíně vrátil na kurty po vleklých zdravotních problémech a v úvodním kole vyřadil Itala Andrease Seppiho. Na okruhu ATP tak slavil první výhru po téměř půl roce, naposledy se radoval koncem února v Dubaji.

Předtím v Montpellier odehrál jediný vzájemný zápas s Krajinovičem, kterého porazil ve třech setech. Pak už se mu ale nedařilo. Od březnové prohry v Indian Wells návrat na okruh kvůli problémům se zády odkládal, na wimbledonské trávě neuhrál proti Američanovi Tayloru Fritzovi ani set.

Korejec I Tuk-i, první neslyšící tenista, jenž vyhrál zápas na ATP Tour, začal ve Winston-Salemu slibně také v druhém kole. V utkání s Hubertem Hurkaczem získal úvodní set, pak ho ale třetí nasazený Polák smetl 6:0, 6:3.

Tenisový turnaj mužů ve Winston-Salemu (tvrdý povrch, dotace 807.210 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Krajinovič (8-Srb.) - Berdych (ČR) 3:6, 7:5, 6:1, Hurkacz (3-Pol.) - I Tuk-i (Korea) 4:6, 6:0, 6:3, Carreňo (11-Šp.) - Copil (Rum.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:4, Ruud (12-Nor.) - Harris (JAR) 6:1, skreč., Shapovalov (2-Kan.) - Sandgren (USA) 6:2, 6:4, Johnson (USA) - Evans (5-Brit.) 6:3, 6:1, Querrey (6-USA) - Carballés (Šp.) 6:3, 7:5, Sonego (7-It.) - Džumhur (Bosna) 6:1, 6:4, Rubljov (Rus.) - Ramos (9-Šp.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:1, Tiafoe (10-USA) - Chardy (Fr.) 4:2 skreč, Kecmanovič (13-Srb.) - Popyrin (Austr.) 7:6 (7:5), 6:3, Humbert (15-Fr.) - Fratangelo (USA) 3:6, 6:3, 6:2, F. López (16-Šp.) - Andújar (Šp.) 6:4, 1:6, 7:5.