Berdych nadával v češtině. Rozumím ti, uzemnil ho sudí. Bitva s Tiafoem neměla konce

Aleš Vávra Aleš Vávra
27. 3. 2018 10:25
Tomáš Berdych a Frances Tiafoe zůstali v Miami na kurtu až do půl třetí ráno. Přesto je vítěz utkání třetího kola stále neznámý.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Milan Kammermayer

Miami - Nervózní a napínavý zápas sehrál v americkém Miami Tomáš Berdych. I když minulý čas tady není zrovna namístě. Duel třetího kola místního turnaje série Masters 1000 proti domácímu Francesi Tiafoemu se totiž bude dohrávat v úterý večer. Mladý Američan vede 6:7, 6:2 a 5:4, na servis ale půjde česká jednička.

Program na Floridě v pondělí výrazně narušil déšť. Berdych a Tiafoe měli na kurt nastoupit už v 18 hodin místního času, nakonec se ale do hry dostali až těsně před jedenáctou večer. 

Už v tu chvíli byli oba z dlouhého čekání frustrovaní, a tak se dalo čekat, že diváci uvidí emotivní duel. To se potvrdilo, situaci totiž ještě zhoršovaly těžké podmínky - vlhko, nepříjemný vítr a všudypřítomná hrozba dalšího deště. 

Poprvé byl zápas přerušen už v první sadě za stavu 4:4. Berdych poté z neznámých důvodů zakřičel na členy Američanova týmu, aby byli zticha. Tiafoe reagoval. "Jdi hrát," odsekl českému tenistovi.

Brzy bylo jasné, že není šance dohrát utkání v rozumném čase. Umpirový sudí Fergus Murphy společně s pořadateli turnaje ovšem o přesunutí zbytku utkání na úterý nechtěl slyšet. Navzdory prakticky nulové divácké kulise, jež z pochopitelných důvodů postupem času na dvorci nastala.

V průběhu třetího setu ztratil Berdych nervy po jedné ze zbytečných nevynucených chyb.

"Do p… už ale," rozčílil se dvaatřicetiletý Čech. Reakci rozhodčího Murphyho ovšem ani v nejmenším nemohl čekat. "Já ale vím, co to v češtině znamená, Tomáši," napomenul sudí tenistu. Šlo o úsměvnou situaci, jinak ale převládaly na tvářích protagonistů chmury.

V průběhu třetího setu šel Berdych rychle do brejku, pak ale o podání přišel, navíc musel pravidelně odvracet další brejkboly soupeře. Možná i proto byl z podmínek čím dál nervóznější. Apeloval na Murphyho, aby byl zápas přerušen, kurt se mu zdál příliš kluzký.

Rozhodčího ale definitivně přesvědčila až průtrž mračen, jež se na areál v Key Biscane snesla před půl třetí ráno.

Berdych nemá moc času na pořádný odpočinek, protože dohrávka duelu s Tiafoem je naplánovaná už na třetí hodinu odpolední místního času. Už o tři hodiny později pak má vítěz zápasu sehrát osmifinále proti Jihoafričanovi Kevinu Andersonovi.

Pokud Čech koncovku zvládne, bude mít v boji o čtvrtfinále velmi dobrou šanci uspět. S Andersonem má totiž drtivě skvostnou bilanci 12:0 na zápasy. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy