Běloruská královna Azarenková se vrací po mateřské. Napodobí Clijstersovou?

Viktoria Azarenková se v 27 letech vrací do tenisového kolotoče.
Běloruská tenistka Viktoria Azarenková je maminkou od loňského prosince, příští týden se ale vrátí na travnatém podniku na Mallorce. Odborníci jsou zvědaví, jak se bývalé jedničce v době, kdy je špička WTA opravdu vyrovnaná, bude dařit.
Pro Bělorusku by bylo ideální, kdyby se inspirovala příběhem Belgičanky Kim Clijstersové. Ta v roce 2007 ukončila kariéru, vdala se, porodila dceru, ale za dva roky byla zpátky a vyhrála US Open. O rok později ho obhájila a další sezonu ovládla i Australian Open.
Německá tenistka Tatjana Mariaová porodila dceru Charlotte v roce 2013, o dva roky později dosáhla svého žebříčkového maxima v singlu, poskočila na 62. místo.
Ruska Jevgenija Rodinaová přerušila kariéru v roce 2012, porodila dceru Annu a hned další sezonu se vrátila. Zatímco před pauzou se trápila ve druhé stovce, nyní ji najdeme na 80. místě.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 18. 6. 2017 7:19
Běloruská tenistka Viktoria Azarenková se vrací na kurty po porodu syna. Podívejte se, jak se po comebacku do vrcholovému sportu dařilo a daří jejím kolegyním.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Podle izraelské armády byly z Pásma Gazy na Izrael odpáleny rakety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele dnes ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Aktualizováno před 54 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy