Běloruská královna Azarenková se vrací po mateřské. Napodobí Clijstersovou?

Viktoria Azarenková se v 27 letech vrací do tenisového kolotoče.
Běloruská tenistka Viktoria Azarenková je maminkou od loňského prosince, příští týden se ale vrátí na travnatém podniku na Mallorce. Odborníci jsou zvědaví, jak se bývalé jedničce v době, kdy je špička WTA opravdu vyrovnaná, bude dařit.
Pro Bělorusku by bylo ideální, kdyby se inspirovala příběhem Belgičanky Kim Clijstersové. Ta v roce 2007 ukončila kariéru, vdala se, porodila dceru, ale za dva roky byla zpátky a vyhrála US Open. O rok později ho obhájila a další sezonu ovládla i Australian Open.
Německá tenistka Tatjana Mariaová porodila dceru Charlotte v roce 2013, o dva roky později dosáhla svého žebříčkového maxima v singlu, poskočila na 62. místo.
Ruska Jevgenija Rodinaová přerušila kariéru v roce 2012, porodila dceru Annu a hned další sezonu se vrátila. Zatímco před pauzou se trápila ve druhé stovce, nyní ji najdeme na 80. místě.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 18. 6. 2017 7:19
Běloruská tenistka Viktoria Azarenková se vrací na kurty po porodu syna. Podívejte se, jak se po comebacku do vrcholovému sportu dařilo a daří jejím kolegyním.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Hokejovou sbornou povede Valerij Bragin

Novým trenérem ruské hokejové reprezentace byl jmenován Valerij Bragin. U sborné nahradil Alexeje Kudašova, který u mužstva působil teprve od léta 2019, ale pod jeho vedením patří Rusům poslední místo v nedohrané Euro Hockey Tour. Braginovými asistenty budou Alexej Žamnov, Andrej Kozyrev, Alexandr Bojkov a Rašit Davydov.

Čtyřiašedesátiletý Bragin dosud vedl ruský výběr do dvaceti let. Od roku 2014 s juniory vybojoval na mistrovství světa tři stříbrné medaile a dvě bronzové. Při předchozím angažmá získal Bragin s dvacítkou v roce 2010 titul a rok nato stříbro, načež rezignoval.

U současné dvacítky byl dnes jeho nástupcem oficiálně jmenován bývalý slavný útočník Igor Larionov, olympijský výběr povede Oleg Brataš.

před 28 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy