Becker má finanční trable, a tak si raději Zverev vybral Lendla. A nelituje

ČTK ČTK
27. 9. 2018 11:30
Alexander Zverev si pochvaluje spolupráci s novým trenérem Ivanem Lendlem, kterého upřednostnil před finančními problémy sužovaným Borisem Beckerem. "Ukazuje mi, jak bych mohl dokázat vyhrát grandslamové turnaje," říká o Lendlovi Zverev.
Ivan Lendl
Ivan Lendl | Foto: Reuters

Hamburk - Německý tenista Alexander Zverev si nemůže vynachválit spolupráci s Ivanem Lendlem a po měsíční přípravě s novým superkoučem je nadšený. Jednadvacetiletý talent angažoval osminásobného grandslamového šampiona před US Open a doufá, že pod jeho vedením trofej na některém z prestižních turnajů také získá.

V rozhovoru pro magazín německých drah vysvětlil také, proč dal přednost slavnému českému rodákovi, který dovedl ke třem grandslamových trofejím i britského tenistu Andyho Murrayho, před krajanem Borisem Beckerem. "Ivanův život je momentálně o něco jednodušší než Borisův," řekl s odkazem na bulvárem propírané finanční a rozvodové problémy německé tenisové ikony.

Před zveřejněním chystané spolupráce s osmapadesátiletým Lendlem prý ale Beckerovi osobně zavolal. "Řekl jsem mu, že bych s ním rád pracoval a kdo ví, co budoucnost přinese. Ale momentálně mi prostě Ivan sedí lépe," dodal.

"Ukazuje mi, jak bych mohl dokázat vyhrát grandslamové turnaje. Fyzický trénink je tvrdý, ale pracujeme i na psychice," řekl aktuálně pátý hráč světového žebříčku.

Vznětlivou povahu se mu ale zatím příliš zvládat nedaří a přiznává, že kvůli jeho výbuchům vzteku se na jeho zápasy odmítá dívat i jeho matka. "V podstatě to ale chápe. Vždycky říká, že musím pocity pustit ven, abych se pak mohl cítit lépe," dodal.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy