Becker je volný. Slavného tenistu pustili předčasně na svobodu, vězňů je totiž moc

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 15. 12. 2022 16:07
Trojnásobný wimbledonský vítěz Boris Becker po osmi měsících opustil britské vězení, kde si měl původně odpykat dva a půl roku za maření insolvenčního řízení.
Boris Becker
Boris Becker | Foto: Reuters

Podle médií měl být vzápětí deportován do Německa. Právník pětapadesátileté bývalé světové jedničky uvedl, že do rodné země už Becker zamířil.

"Náš klient Boris Becker byl propuštěn z vězení v Anglii a dnes odcestoval do Německa. Svůj trest si odpykal a v Německu nečelí žádným trestněprávním omezením," uvedl Christian-Oliver Moser.

Dodal, že další informace o slavném tenistovi včetně místa jeho pobytu poskytovat nebude.

Becker žil v posledních deseti letech v Anglii a letos v dubnu jej londýnský soud poslal za mříže kvůli zatajování majetku nebo nezákonnému převodu stovek tisíc eur, aby se vyhnul vyrovnání dluhů po vyhlášení bankrotu.

Trest si odpykával ve věznici Huntercombe v hrabství Oxfordshire. O jeho chystaném předčasném propuštění informovala média před týdnem. Podle agentury SID k němu přispěla snaha ulevit přeplněným britským věznicím

Šestinásobný grandslamový šampion po bankrotu převedl stovky tisíc liber ze svého obchodního účtu na jiné účty, mezi něž patřily účty bývalé manželky Barbary a tehdejší manželky Lilly, s níž se rozváděl.

Také nepřiznal nemovitost v Německu, bankovní půjčku 825 000 eur a podíl v technologické firmě.

Ryšavý rodák z Leimenu vletěl na tenisové nebe v roce 1985, kdy jako nenasazený senzačně triumfoval ve Wimbledonu a stal se nejmladším grandslamovým vítězem i prvním německým šampionem na londýnské trávě.

O rok později titul obhájil, třetí přidal v roce 1989. V témže roce nenašel přemožitele ani na US Open, poslední primáty z turnajů "velké čtyřky" vybojoval na Australian Open v letech 1991 a 1996.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy