Bartyová byla ve finále o třídu výš než Vondroušová, píší ve Francii

9. 6. 2019 11:55
Jako jednoznačné vítězství agresivnější tenistky popisují francouzská média triumf Australanky Ashley Bartyové, která v sobotním finále French Open porazila Markétu Vondroušovou. Devatenáctileté Češce, která byla velkým překvapením turnaje, podle nich svazovala ruce důležitost okamžiku.
Markéta Vondroušová ve finále French Open 2019
Markéta Vondroušová ve finále French Open 2019 | Foto: Reuters

Zpravodajský web francetvinfo.fr napsal, že Bartyová zvítězila rozdílem třídy a soupeřce nedala žádnou šanci. Podle sportovního deníku L´Équipe se od zápasu očekával zajímavý tenis, neboť obě tenistky mají v zásobě pestrou škálu úderů a neuchylují se k robotickému vracení míčků. Protože to pro Bartyovou i Vondroušovou bylo první singlové finále na grandslamovém turnaji, klíčové bylo, z které tenistky dříve spadne napětí.

"Velmi brzy se to podařilo Bartyové," konstatoval list. Češce se sice dařilo první podání, v němž měla 77procentní úspěšnost, dokázala po něm ale uhrát jen 47 procent bodů, všiml si deník zásadní neúspěšné položky ve statistice Vondroušové.

Podle listu Le Figaro byla mladá Češka svázána tím, co bylo v sázce, a brzy se dostala do vleku událostí, jejichž běh určovala Bartyová.

Deník Le Parisien připomněl, že Vondroušová se mohla stát třetí nenasazenou hráčkou v historii, která by získala titul z pařížské antuky. "Australanka ji ale jednoznačně předčila agresivní hrou," konstatoval deník a dodal, že Češka propásla svoji jedinou šanci na obrat ve druhé hře druhého setu, kterou za osm minut po velkém boji a nevyužitém brejkbolu ztratila a prohrávala znovu 0:2.