ATP Kitzbühel • Čtvrtfinále • 13:20

Jiří Lehečka - Roberto Bautista

Konec zápasu.
Jiří Lehečka
Jiří Lehečka
1
6
5
5
Roberto Bautista
Roberto Bautista
2
4
7
7

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu ze čtvrtfinále tenisového turnaje v Kitzbühelu mezi Jiřím Lehečkou a Robertem Bautistou ze Španělska. Zápas začíná ve čtvrtek 28. červenci ve 12:30.

Roberto Bautista je aktuální světová dvacítka. Čtyřiatřicetiletý Španěl ovšem v posledních týdnech nemá příliš dobrou formu, když v předešlých dvou turnajích v Bastadu a Gstaadu vypadl hned v prvním kole. Zde v Kitzbühelu zvládl první kolo vítězně, rakouskou divokou kartu Jevgenije Rodionova zdolal hladce 6:1 a 6:4. Rodák z města Castellón de la Plana letos vybojoval jeden titul, stalo se tak v únoru na tvrdém povrchu v katarském Dauhá.

Jiří Lehečka je aktuální českou jedničkou. Dvacetiletý český tenista hraje v letošní sezóně velmi dobře a v žebříčku ATP se aktuálně nachází na 68. příčce. V Kitzbühelu v prvním kole nejprve porazil ve dvou setech Brazilce Monteira, načež zvládl třísetové drama s Portugalcem Sousou. Mladoboleslavský rodák se letos dostal nejdále na challengeru v rakouském Mauthausenu, ve finále prohrál s domácím Jevgenijem Rodionovem.

Tenisté proti sobě sehrají první utkání. Favoritem střetnutí je Roberto Bautista, nicméně Jiří Lehečka určitě není bez šance, mohl by využít slabší Španělovy formy z posledních dní.

Tenisté proti sobě sehrají první utkání. Favoritem střetnutí je Roberto Bautista, nicméně Jiří Lehečka určitě není bez šance, mohl by využít slabší Španělovy formy z posledních dní.

Utkání nezačne dříve, než ve 13:20. Bautista s Lehečkou přijdou na řadu po zápase mezi Španěly Pedrem Martínezem a Albertem Ramosem.

Začíná první set. Na podání je Roberto Bautista.

15:0

Hned na úvod jsme viděli velmi pěknou a dlouhou výměnu. V tlaku hrající Bautista se nakonec vydal k síti, kde nadvakrát proměnil smeč ve vítězný míč.

15:15

Přichází rychlé srovnání skóre v gemu. Jiří Lehečka na protihráče zatlačil prudkým bekhendovým returnem, jemuž se ještě Španěl ubránil, pak ale sám z bekhendu chyboval.

15:30

Český mladík sahá v úvodním gemu po brejkbolech. Velmi pěkně se ubránil dvěma tvrdým úderům Bautisty, ten třetí dopadl za základní čáru.

30:30

To je škoda. Jiří Lehečka zkusil zariskoval, avšak return po druhém podání konkurenta nasměroval výrazně mimo vymezené území.

30:40

Brejkbol přichází! Bautista sice soka vyhnal z kurtu forhendem, ovšem český hráč se skvěle nastavil k forhendu a po pravé čáře vypálil nechytatelnou dělovku.

40:40

Shoda. Roberto Bautista udržel přesnou ruku a protihráče pod tlakem. Lehečka se bránil statečně, nakonec minul z bekhendové strany.

40:A

Druhý brejkbol. Tentokráte mladoboleslavskému rodákovi odvážný return vyšel, proti křižné ráně z forhendu neměl servírující hráč šanci.

1:0 Jiří Lehečka získává gem.

Výborně! Jiří Lehečka si poradil s returnem po prvním servisu konkurenta, jenž se posléze vyhodil forhendem. Brejk je na světě.

0:15

Je pochopitelné, že Roberto Bautista se okamžitě snaží ztrátu brejku smazat. A začal dobře, u sítě zahrál nedostižitelný stopvolej.

15:15

Povedeným podáním si Jiří Lehečka připravil pozici na útok, zleva vypálil křižný bekhend, na nějž španělský protihráč nedosáhl.

15:30

Poněkud překvapivě hrál Roberto Bautista do forhendu soupeře. Lehečka byl viditelně překvapený a výměnu uzavřel ránou pod pásku.

15:40

Také Bautista si hned v gemu na příjmu vypracoval brejkboly, jsou dva. V klidu dostihl kraťas a soka prohodil forhendem po pravé lajně.

1:1 Roberto Bautista získává gem.

Bohužel, Jiří Lehečka brejk nepotvrdil. Po servisu zariskoval na forhendu, míček spadl o kousek vedle pravé lajny.

0:15

Takhle by to ale šlo. Jiří Lehečka dostal prudkým returnem k základní čáře soka pod tlak, za následnou dělovkou ze stejné strany se protihráč jen ohlédl.

0:30

Roberto Bautista si výrazně komplikuje situaci dvojchybou.

15:30

Lehečka měl tři brejkboly na raketě! Na síti měl zdánlivě jednoduchou pozici, avšak bekhendový volej zamířil do deblového koridoru.

15:40

Nejsou to tři brejkboly, ale dva ano! Roberto Bautista doklouzával za forhendem pozdě, balónek napálil výrazně za základní čáru.

30:40

Nechybělo moc, aby se risk vyplatil. Jiří Lehečka tlačil dělový forhend k základní čáře, míček spadl o kousek za ni.

2:1 Jiří Lehečka získává gem.

Třetí gem, třetí úspěch hráče na returnu! Jiří Lehečka zvládl return, což mu stačilo k úspěchu, Bautista totiž v záklonu chyboval forhendem do sítě.

15:0

Dlouhá výměna s vítězným koncem pro Lehečku! Český tenista využil kratšího slajzu konkurenta k vítěznému forhendu do levého růžku.

30:0

Varianta servis - síť byla úspěšná. S prvním volejem protihráče si ještě Bautista poradil, na ten druhý už byl krátký.

40:0

Eso po dělovce ven z dvorce, světová dvacítka se za balónkem jenom ohlédla.

3:1 Jiří Lehečka získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou! Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi se opět vydal k síti, kde znovu uspěl. Bautista hrál ve snaze o forhendový prohoz po pravé čáře do autu.

15:0

Roberto Bautista poslal ostrý servis na téčko. Lehečka za míčkem natáhl raketu, avšak odpálil jej daleko za základní čáru.

30:0

Risk se nevyplatil. Dvacetiletý český hráč vyzkoušel zahrát v plném běhu prudký forhend, nicméně balónek vyletěl o kus mimo vymezené území.

40:0

Roberto Bautista směřuje k prvnímu úspěchu na podání. Po premiérovém esu disponuje třemi gemboly.

40:15

Čtyřiatřicetiletý Španěl se po podání vydal na síť, kde si ovšem neporadil vůbec dobře, volej nasměroval za základní čáru.

3:2 Roberto Bautista získává gem.

Je sníženo. Roberto Bautista se znovu trefil do prvního servisu, dělovku na téčko vrátil Jiří Lehečka za základní lajnu.

15:0

Lehečkovi se zatím na síti daří. Nyní měl jednoduchou pozici, protože Bautista mu z returnu nalil míček přímo na smeč.

30:0

Fantastická změna rytmu v podání českého tenisty, jenž dlouho bušil do Španěla, aby jen nakonec dokonale šokoval kraťasem těsně za síť.

40:0

Český tenista pokračuje ve výborném výkonu. V tomto případě donutil Španěla k chybě od základní čáry, jeho forhend vyletěl za základní čáru.

40:15

Velká chyba Jiřího Lehečky, jenž se po podání vydal na síť, jenže balónek místo na volnou levou polovinu poslal do zámezí.

40:30

Gem se dramatizuje. Roberto Bautista vyprodukoval nepříjemný bekhend těsně nad sítí, český tenista odpověděl úderem ze stejné strany pod pásku.

4:2 Jiří Lehečka získává gem.

Důležitý gem! Lehečka si věřil na síť i po druhém servisu. Kratší volej Španěl sice doběhl, avšak forhend nezvládl poslat přes síť.

15:0

Štěstí se přiklonilo na stranu španělského hráče. Lehečkův se od pásky odrazil do vzduchu a vrátil se na jeho polovinu.

15:15

Tohle je o poznání lepší! Dvacetiletý Čech se opřel do bekhendového returnu, vyslal nechytatelnou kouli po levé čáře.

15:30

Jiří Lehečka byl u kraťasu soka včas a ještě zvládl zahrát nepříjemný křižný forhend zprava, načež Španěl napálil síť.

30:30

Rodák z Mladé Boleslavi vyslal příliš vysoký obranný bekhend. Robert Bautista se nenechal dvakrát pobízet a zahrál vítězný forhend do levého rohu.

40:30

Čtyřiatřicetiletý Španěl se hecuje, vědom si zisku důležitého fiftýnu. Bekhendovou přestřelku ukončil Čech příliš dlouhým úderem.

40:40

Shoda. Jiří Lehečka po druhém servisu zatlačil protihráče do defenzivy hned po returnu, následný forhend proměnil ve winner.

40:A

Byl to Roberto Bautista, kdo diktoval tempo hry, aby ji nakonec ukončil nepřesným forhendem. Český mladík disponuje brejkbolem!

5:2 Jiří Lehečka získává gem.

Jiří Lehečka půjde po krátké přestávce a výměně stran podávat na vítězství v setu! Skvěle returnoval po prvním servisu, načež byl Bautista po tlakem a svůj třetí forhend ve výměně odpálil do koridoru pro čtyřhru.

15:0

Dvacetiletý český tenista hýří obrovským sebevědomím. Ostrý forhend napálil přesně na lajnu, Bautista hrál brzy po odskoku do středu sítě.

15:15

Roberto Bautista krátkým returnem nahrál protihráče, ale ten toho nevyužil, naopak ostrý forhend napálil pod pásku.

15:30

Český hráč chtěl vyslat forhendovou dělovku po pravé lajně, avšak balónek zasáhl rámem rakety, takže fiftýn náleží Španělovi.

30:30

Jiří Lehečka zariskoval a po prudším druhém servisu vystartoval k síti, kde zvládl nasměrovat smeč na volnou levou polovinu.

30:40

Bekhend Bautisty dopadl kousek před základní čáru. Čech byl nucen hrát forhend brzy po odskoku a míček poslal těsně za základní čáru. Brejkbol!

40:40

Znovu se Lehečka v nelehké situaci vydal na síť, kde si počínal bravurně, forhendem vyslal míček mimo dosah konkurenta.

40:A

Ani teď se mladoboleslavský rodák setbolu nedočkal. Zradil jej špatný odskok míčku od antuky, po němž následoval příliš nízký forhend.

5:3 Roberto Bautista získává gem.

Jeden brejk je pryč. Roberto Bautista si všiml soupeře nabíhajícího k síti. Zahrál mu tedy nepříjemný return pod nohy, Lehečka pak nezvládl míček přehodit přes síť.

15:0

Přímý bod po podání na téčko. Český mladík ještě za míčkem natáhl raketu, avšak zahrál nepřesný úder.

15:15

Tentokráte s returnem všechno v pořádku. Jiří Lehečka si pak vytvořil tlak, který završil vítězným forhendem po levé čáře.

15:15

Tentokráte s returnem všechno v pořádku. Jiří Lehečka si pak vytvořil tlak, který završil vítězným forhendem po levé čáře.

30:15

Čtyřiatřicetiletý Španěl si rozběhal konkurenta, balónky rozdával ze strany na stranu. A ve finále se dočkal chyby českého protihráče.

40:15

Znovu skvěle připravený útok světové dvacítky. Ta rozhodla o fiftýnu ostrým bekhendem po levé lajně, Lehečka míček jenom ztlumil před sebe.

40:30

Španěl zariskoval, což se mu nevyplatilo. Po solidně trefeném prvním podání přestřelil dvorec z forhendové strany.

40:40

Gem ještě nekončí, opět uvidíme shodu. Po Španělově prasátku byl český tenista nucen běžet k síti, Bautistovu snahu o prohoz zastavila páska.

A:40

Ale ani v tomto případě setbol nepřichází. Roberto Bautista vyvinul na soupeře tlak a český tenista vyprodukoval chybu z bekhendové strany.

40:40

Jiří Lehečka bojuje. Křižným bekhendovým returnem dostal Španěla pod tlak, ze stejné strany pak vyslal nechytatelný úder po lajně.

40:40

Jiří Lehečka bojuje. Křižným bekhendovým returnem dostal Španěla pod tlak, ze stejné strany pak vyslal nechytatelný úder po lajně.

40:A

Setbol je na světě! V dlouhé výměně udržel přesnější ruku a pevnější nervy český hráč, ten španělský zkazil zdánlivě jednoduchý křižný bekhend.

40:40

První set pokračuje. S returnem si ještě Jiří Lehečka poradil, ale po následném bekhendu kros hrál rovněž bekhendem mimo vymezené území.

A:40

Bekhendový return zastavila páska. Roberto Bautista tak má po ubráněném setbolu možnost urvat gem ve svůj prospěch.

40:40

Ale to se zatím neděje! Španěl se pod tlakem ubránil parádně, nicméně Lehečka nezazmatkoval a zůstal koncentrovaný. U zkrácení hry byl včas, načež sám vytáhl vítězný kontrakraťas.

A:40

Vzápětí ovšem přichází další chyba při bekhendovém returnu, takže je tu opětovný gembol pro španělského tenistu.

5:4 Roberto Bautista získává gem.

Dlouhý gem je u konce. Roberto Bautista jej nakonec vybojoval pro sebe a vynutil si pokračování první sady, po výměně stran však potřebuje zabodovat i na returnu.

0:15

Jiří Lehečka si povedeným servisem otevřel levou polovinu kurtu, jenže forhend uspěchal a nasměroval ho za základní čáru.

15:15

Odvážná volba naběhnout po podání na síť se vyplatila. Výborně provedený stopvolej neměl Bautista šanci doběhnout.

30:15

Cenný bod! Čtyřiatřicetiletý Španěl trpělivě útočil do bekhendu konkurenta. Ve finále ovšem změnil rytmus a chtěl zahrát do jeho forhendu, jenže úderu dal přílišnou délku.

40:15

Přímý bod z podání přihází v pravý čas, dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi má dva setboly!

6:4 Jiří Lehečka získává gem a set.

Napodruhé to vyšlo! Jiří Lehečka se po prvním podání vydal na síť, odkud nasměroval bekhendový volej k základní čáře, Bautista v těžké pozici neodpověděl přesným bekhendem.

15:0

Roberto Bautista začíná druhou sadu přímým bodem, Lehečkův forhendový return skončil v síti.

15:15

Vzápětí ale čtyřiatřicetiletý Španěl chybuje, bekhend hrál brzy po odskoku a zasáhl deblový koridor.

30:15

Španělský tenista si znovu pomohl výborně trefeným prvním podání, které český konkurent nezvládl zreturnovat.

40:15

Po dalším prvním servisu Bautista vyslal dělový forhend do pravého rohu, Lehečka odpověděl bekhendem do středu sítě. Dva gemboly.

0:1 Roberto Bautista získává gem.

Roberto Bautista poprvé v utkání vede. Rodák z města Castellón de la Plana udržel v bekhendové výměně přesnější ruku, Lehečka přestřelil.

15:0

Světová dvacítka si věřila na nelehký forhendový volej. Zřejmě si ale měla nechat míček skočit, takhle jej napálila do sítě.

30:0

To Jiří Lehečka si při útoku vedl o poznání lépe. Úspěch slavil křižný a kratší bekhend zleva, Španěl na dlouhou ruku vracel do sítě.

40:0

Eso na téčko přináší dvacetiletému českému mladíkovi tři gemboly.

1:1 Jiří Lehečka získává gem.

Druhé eso v řadě, nebylo co řešit. Mladoboleslavský rodák také získal první gem na servisu ve druhém setu s velkým přehledem.

0:15

Zabodovat na příjmu by se určitě hodilo! Jiří Lehečka po forhendovém returnu po pravé lajně vystartoval k síti, kde bez problémů smečoval mimo dosah soka.

0:30

Dvacetiletý Čech správně očekával podání na téčko a vypustil forhendový return do levého růžku, za nímž se Bautista jenom podíval.

15:30

Tři brejkboly visely ve vzduchu, jenže Jiří Lehečka si neporadil s returnem po druhém servisu, hlavní roli hrála páska.

30:30

Těsný aut znamená srovnání skóre v gemu. Český mladík se musel při bekhendu lehce vracet doleva a míček usměrnil o kousek za základní čáru.

30:40

Tak alespoň jeden brejkbol! Nutno podotknout, že Roberto Bautista soupeři výrazně pomohl, zkazil totiž útočný forhend do sítě.

2:1 Jiří Lehečka získává gem.

Je to tam! Jiří Lehečka vypálil povedený forhend po levé lajně a odvážně se vydal k síti, kde jej nečekala vůbec lehá práce, ale s forhendovým stopvolejem si poradil brilantně, Bautista mohl jenom nespokojeně zakroutit hlavou.

0:15

Roberto Bautista v dlouhé výměně pouze vracel a doufal, že soupeř zkazí. Stalo se, Jiří Lehečka přestřelil bekhendem.

0:30

Čtvrtý gem druhé sady pokračuje premiérovou dvojchybou českého hráče.

0:40

Rozhodovaly centimetry! Jiří Lehečka viděl odkrytou levou polovinu, bohužel forhend doletěl o pár čísel za základní čáru. Španěl má tři brejkboly.

15:40

Varianta servis - síť dnes přinesla českému tenistovi velké množství fiftýnů. Další přidal právě teď, opět vymyslel parádní stopvolej.

15:40

Varianta servis - síť dnes přinesla českému tenistovi velké množství fiftýnů. Další přidal právě teď, opět vymyslel parádní stopvolej.

30:40

Mladoboleslavský rodák zahrál fantastický forhend ven z kurtu. Španěl jej ještě dostihl, ale pak protihráči otevřel prakticky celý kurt a český mladík nezaváhal.

40:40

Také třetí brejbol je úspěšně odvrácen! Bautista měl v tomto případě zřejmě největší příležitost, ale sám si ji zhatil nevynucenou chybou z forhendu.

A:40

Čtvrtý fiftýn v řadě a ve výhodě je rázem Čech! Španěl znovu byl tím aktivnějším hráčem, leč i v tomto případě selhal při forhendu.

3:1 Jiří Lehečka získává gem.

Obrovské štěstí se usmálo na dvacetiletého českého hráče. Jeho bekhend hraný v hluboké defenzivě se totiž odrazil od páska a spadl nechytatelně na polovinu konkurenta, Bautista nespokojeně rozhodil rukama.

15:0

Pátou hru druhé sady otevřel Bautista výborným servisem na téčko, který Lehečka nezvládl přesně zreturnovat.

15:15

Český tenista postupně získával větší a větší tlak, aby se nakonec vydal k síti. Španěl cítil, že prohoz je reálný, avšak jeho snažení zastavila páska.

15:30

Uvidíme další brejkboly? Jiří Lehečka se nejprve výborně ubránil, načež vykouzlil parádní kraťas, za nímž konkurent ani nezkoušel bežet.

30:30

Mladoboleslavský rodák si věřil na vítězný bekhendový return, jenže míček zasáhl nečistým způsobem.

40:30

Nejprve Jiří Lehečka v defenzivě vyslal parádní křižný forhend, načež ve výrazně jednodušší pozici znovu nečistě trefil míček a ten vyletěl do velkého autu.

3:2 Roberto Bautista získává gem.

Další ztrátu podání Roberto Bautista nepřipustil, stále zůstává ve hře, byť je o brejk pozadu. Poslední bekhend ve výměně letěl těsně nad páskou, Lehečka odpověděl slajzem pod ni.

15:0

Jiří Lehečka si je vědom, že potřebuje získávat body hlavně na podání, protože jeden brejk k dobru už má. Začíná dobře, ve výměně od základní čáry chyboval Bautista bekhendem.

30:0

Kratší bekhendový return český mladík bez milosti potrestal. Zkontroloval postavení protihráče a zahrál forhend do pravého růžku.

30:15

Rodák z Mladé Boleslavi vystartoval k síti, ovšem Bautista vyslal velmi povedený lob, po němž Čech smečoval ze záklonu do zámezí.

30:30

Český tenista vyprodukoval svou druhou dvojchybu, zase si tak o něco více komplikuje gem při podání.

40:30

Tu okamžitě vykompenzoval vynikajícím prvním servisem ven z dvorce, s jehož zreturnováním si Španěl nevěděl rady.

4:2 Jiří Lehečka získává gem.

Další výborné podání, s nímž si ovšem Bautista věděl rady a v obraně srdnatě bojoval, kapituloval až po smeči umístěné do pravého rohu kurtu.

15:0

Jiří Lehečka bojoval jako lev, ale ve finále mu to nebylo nic platné. Proti zkrácení hry zahrál povedený křižný kontrakraťas, avšak Bautista ještě míček stihl a zahrál po pravé straně mimo dosah konkurenta.

15:15

Fyzicky nároční výměna českého tenistu viditelně příliš nevyčerpala. Po returnu si oběhl balónek na forhend a vyslal vítěznou kouli po levé čáře.

15:15

Fyzicky nároční výměna českého tenistu viditelně příliš nevyčerpala. Po returnu si oběhl balónek na forhend a vyslal vítěznou kouli po levé čáře.

30:15

Dvacetiletý Čech znovu pomýšlel na vítězný return, avšak zrotovaný servis jej evidentně zaskočil, míček skončil v zámezí.

30:30

Nevynucenou chybu zapisuje rovněž Roberto Bautista. Servisem si připravil dobrou pozici, jenže pak napálil forhend pod pásku.

40:30

Opět Jiří Lehečka zariskoval při forhendovém returnu. Moc nechybělo, míček nakonec skončil o kousek pod páskou.

40:40

Shoda. Křižný bekhend českého hráče zleva spadl přesně na lajnu, což Španěla rozhodilo, balónek odpálil kousek před sebe.

A:40

Lehečka byl od brejkbolu centimetry, o ty spadl forhend Bautisty do kurtu. Čech pak musel hrát ve velkém záklonu a trefil síť.

40:40

Páska pomohla Lehečkovi, jehož return přizvedla páska a Španěl u sítě tak musel v poslední chvíli reagovat, soupeři ideálně přihrál na vítězný míč.

A:40

Opět putuje výhoda na stranu španělského tenisty. Mladoboleslavský rodák bojoval, nakonec poslal forhend hraný v plném běhu do deblového koridoru.

4:3 Roberto Bautista získává gem.

Roberto Bautista musel zabojovat, ale servis přeci jen udržel a zůstává tak ve ztrátě jediného brejku. Při jeho výhodě zahrál Lehečka bekhendem pod pásku.

15:0

Jiří Lehečka si výborně připravil útok na síť. Při finálním bekhendovém voleji míček lehce zpomalila páska, Bautista na něj ani tak nedosáhl.

30:0

Další skvělá práce českého mladíka u sítě. Počkal si na ideální moment a smeč vypálil do odkryté poloviny kurtu.

30:15

Také Roberto Bautista ale umí zaútočit. Zapsal vítězný forhendový return, a to dokonce proti prvnímu podání.

40:15

Na síti je český mladík jako doma. Ubránil se pokusu o lob i vytlučení bloků, na třetí pokus pak zahrál forhendový volej mimo dosah španělského konkurenta.

5:3 Jiří Lehečka získává gem.

Bautistův return doplachtil za základní čáru, a to znamená jediné. Mladoboleslavský rodák je gem od postupu do semifinále.

0:15

Lehečka by určitě rád ukončil gem už na returnu! Hned po něm se dostal do tlaku a donutil španělského soupeře k zaváhání.

15:15

Roberto Bautista si pomáhá servisem, return českého hráče skončil v síti.

30:15

Další přímý bod, tentokráte český mladík returnoval za základní čáru.

40:15

Do třetice vyslal Španěl výborné podání, po němž byl Lehečka pod tlakem. Za forhendem do pravého rohu už neměl šanci doběhnout.

5:4 Roberto Bautista získává gem.

Na returnu to nevyšlo, ale to zatím tolik nevadí, Jiří Lehečka má situaci stále ve svých rukou. Devátý gem druhé sady uzavřel bekhendem do území pro čtyřhru.

0:15

Roberto Bautista se hecuje. Nenechal se rozhodit soupeřem u sítě a napálil mu nepříjemný bekhend pod nohy, tam také míček skončil.

15:15

Těžce si Španěl vybojoval fiftýn, aby ten následný odevzdal prakticky zadarmo. Zbytečně obíhal úder na forhend a vyhodil se do deblového koridoru.

30:15

Náročný volej, o to cennější je fiftýn! Jiří Lehečka zpevnil raketu a snahu o forhendový prohoz odvrátil vítězným forhendovým volejem.

30:30

Rodák z Mladé Boleslavi měl po podání bekhend na raketě, ale nervy zřejmě zahrály svou roli, balónek poslal o kousek do zámezí.

30:30

Rodák z Mladé Boleslavi měl po podání bekhend na raketě, ale nervy zřejmě zahrály svou roli, balónek poslal o kousek do zámezí.

30:40

To je škoda! V delší výměně měl Lehečka naběhnuto na mečbol. Mířil do protipohybu soupeře, jenže závěrečný forhend posunula páska do autu. Brejkbol!

5:5 Roberto Bautista získává gem.

Výhoda brejku je pryč, druhý set pokračuje! Lehečka podnikl neúspěšný náběh k síti, jeho volej skončil na pásce.

0:15

Jiří Lehečka ztrátu brejku zřejmě hodil za hlavu, protože nyní si vedl velmi jistě a sérií tvrdých forhendů donutil soka k chybě.

15:15

Vzápětí Čecha zradil nečekaný oraz míčku od antuky. Forhend zasáhl nečistým způsobem.

15:30

Dvacetiletý český tenista si skvěle odstoupil proti servisu na tělo a behendovým returnem zahrál do levého rohu mimo dosah soupeře.

30:30

Roberto Bautista vyslal až nečekaně prudké druhé podání. Lehečka natahoval ruce a returnoval za základní čáru.

40:30

Španělský tenista si ke gembolu pomohl přímým bodem.

40:30

Čtyřiatřicetiletý Španěl si ke gembolu pomohl přímým bodem.

6:5 Roberto Bautista získává gem.

Roberto Bautista potvrzuje brejk a rázem je ve vedení a druhý set může ukončit na příjmu. Tlak je nyní na Lehečkovi.

0:15

Sebevědomí španělského hráče je vysoko. Forhend po levé lajně dopadl přesně na čáru, překvapený Lehečka odpověděl úderem daleko za základní čáru.

15:15

Stopvolej se Čechovi vůbec nepodařil, avšak nemusel smutnit, protože jeho konkurent místo úspěšného prohozu napálil forhendem síť.

15:30

Španěl je zase o krok napřed. Jeho český konkurent mu chtěl hrát chytře do protipohybu, leč míček spadl do zámezí.

30:30

Dobrý první servis, po němž Roberto Bautista musel o kousek zacouvat a bekhendem rozvlnil síť.

30:40

Světová dvacítka má setbol! Forhendová přestřelka pro dni dopadla vítězným koncem, český hráč pálil za základní čáru.

5:7 Roberto Bautista získává gem a set.

O postupujícím rozhodne třetí set! Jiří Lehečka byl ve výměně aktivnější. Proto se vydal k síti, kde ovšem neuspěl, Roberto Bautista vypálil křižný forhendový prohoz mimo dosah soka a těsně před základní lajnu.

15:0

Třetí set otevírá získaným fiftýnem Roberto Bautista. Soka zaskočil forhendem do protipohybu, v opačném směru hrající Lehečka na dlouhou ruku jenom ztlumil balónek.

30:0

Český tenista není v dobrém rozpoložení. Chystal si vítězný forhend, avšak míček nasměroval poměrně výrazně za základní lajnu.

40:0

Ostré podání na tělo přineslo světové dvacítce kýžené ovoce, return českého hráče zastavila páska.

40:15

Čistá hra se nekoná. Lehečka byl včas u forhendu soupeře a poslal míček na volnou levou polovinu, Španěl v předklonu přestřelil.

40:30

Fantastický forhendový return kros, na nějž sice španělský tenista ještě dosáhl, leč přesnou odpověď nenašel.

0:1 Roberto Bautista získává gem.

Třetí gembol již světová dvacítka proměnila v zisk fiftýnu. Po podání přidala forhend k základní čáře, český hráč odpověděl nečistě trefeným forhendem.

15:0

Jiří Lehečka se trefil do prvního servisu a vydal sek síti, kde však hrát nemusel, protože Bautista zahrál obranný bekhend pod pásku.

15:15

Srovnání skóre v gemu český mladík připustil dvojchybou.

15:30

V delších výměnách začíná být výrazně aktivnější Španěl. Nedělalo mu problém hrát jenom bekhendu, ten poslední vyslal nechytatelně po levé lajně.

15:40

Dva brejkboly! Jiří Lehečka vyzkoušel změnit rytmus kraťasem, jenže ten mu vůbec nevyšel, balónek sotva doletěl k síti.

0:2 Roberto Bautista získává gem.

Brejk přichází, Roberto Bautista dělá důležitý krok k postupu do semifinále! Jeho český konkurent si u sítě neporadil, ve snaze o stopvolej znovu trefil síť.

0:15

Tohle je o poznání lepší. Lehečka si připravil pozici pro vítězný bekhendový return a napálil míček nekompromisně do pravého růžku.

15:15

Ale také španělský hráč umí útočit. Po servisu si oběhl úder na forhend a i on vyslal nechytatelnou dělovku, jen do levého rohu.

30:15

Čtyřiatřicetiletá světová dvacítka je o krok blíže potvrzení brejku. Soka chytře rozběhala, Čech chyboval forhendem do sítě.

40:15

Výborný return, na nějž Bautista odpověděl forhendem k základní čáře. Český hráč pak musel hrát brzy po odskoku a balónek napálil pouze rámem rakety.

40:30

Gem ještě pokračuje. Španěl si všiml, že soupeř naběhl k síti, dobrý úmysl hrát lob ovšem poslal až za základní čáru.

40:40

Výborný return pod nohy protihráče a rázem tu je shoda! Roberto Bautista si s forhendem neporadil, zasáhl síť.

40:A

A dokonce je tu brejkbol! Křižným bekhendem získal český tenista navrch, ten španělský ze stejné strany trefil pásku.

40:40

Velká škoda. Jiří Lehečka si naskočil na bekhendový return, míčku se postavila do cesty síť.

40:A

Další možnost rebrejku. Roberto Bautista chtěl přejít z obrany do útoku, jenže křižný forhend vyslal pouze do deblového koridoru.

1:2 Jiří Lehečka získává gem.

Teď už to vyšlo! Jiří Lehečka odehrál velmi kvalitní výměnu, v níž vydržel býti tím trpělivějším hráčem, světová dvacítka se vyhodila forhendem.

0:15

Český tenista měl navrch, ale nebylo mu to nic platné, protože na závěr výměny jeho forhend přizvedla páska do zámezí.

0:30

Dočká se Roberto Bautista dalšího úspěchu na returnu? Zkušeně nyní zahrál forhendem do protipohybu, soupeř míček jenom lízl rámem.

15:30

Dvacetiletý Čech si v těžké chvíli pomohl servisem, vypálil eso na téčko.

30:30

Servis s vysokým odskokem nadělal světové dvacítce velké problémy, míček zastavila síť.

30:30

Servis s vysokým odskokem nadělal světové dvacítce velké problémy, míček zastavila síť.

40:30

A do třetice vítaná pomoc ze servisu, dělovku ven z dvorce Španěl returnoval za základní čáru.

40:40

Shoda. Roberto Bautista si troufl na těžký kratší bekhend, na nějž daleko za základní čárou stojící Lehečka neměl šanci dosáhnout.

A:40

Parádní výměna, a hlavně skvělá práce Lehečky u sítě. Čech si nejprve poradil s halfvolejem, načež zahrál bekhendový volej Bautistovi do protipohybu.

40:40

Nečekaný odraz od antuky hrál znovu v neprospěch českého tenisty. Slajz hraný ve velkém předklonu zastavila páska.

A:40

Tak snad třetí gembol bude právě tím úspěšným. Ostré podání na téčko vrátil Bautista do pásky.

2:2 Jiří Lehečka získává gem.

Další výborné podání, po němž Bautista returnoval hodně vysoko a Jiří Lehečka vypálil vítězný forhend po pravé lajně. Je vyrovnáno!

15:0

Také Bautista umí poslat prudký servis. Ránu na téčko vracel český hráč za základní čáru.

30:0

A další přímý bod z podání. Jiří Lehečka zabojoval, ale bekhendový return nasměroval do těsného autu.

30:15

Mladoboleslavský rodák si poradil s několika tvrdými údery soka, aby ve finále Španěl byl tím, kdo přestřelil.

40:15

Světová dvacítka se v tlaku vydala k síti, kde zahrála stopvolej. Na ten český hráč ještě dosáhl, až poté zahrál pod pásku.

2:3 Roberto Bautista získává gem.

Po kratším returnu se Roberto Bautista nastavil na forhend a vyslal dělovou ránu přesně na pravou lajnou. Lehečka byl bez šance.

15:0

Roberto Bautista si neporadil se zdánlivě jednoduchým returnem, bekhendem hrál dalek za základní lajnu.

30:0

Po podání ven z dvorce následoval forhend na opačnou stranu. Světová dvacítka hrála v plném běhu pod pásku.

40:0

Jistá práce českého mladíka u sítě. Zkontroloval postavení soka a vykouzlil parádní stopvolej těsně za pásku.

3:3 Jiří Lehečka získává gem.

Čistá hra a pohodlné vyrovnání stavu. Jiří Lehečka po dalším výborném podání vyslal prudký forhend do levého rohu, Bautista vzdal pokus o doběhnutí míčku.

3:3 Jiří Lehečka získává gem.

Čistá hra a pohodlné vyrovnání stavu. Jiří Lehečka po dalším výborném podání vyslal prudký forhend do levého rohu, Bautista vzdal pokus o doběhnutí míčku.

15:0

Jiří Lehečka měl zaděláno na vítězný forhend, ale místo odkryté levé poloviny napálil pásku.

15:15

Nyní byl útok českého tenisty o poznání povedenější. Po prudkém forhendu hrál Španěl krátký bekhend jenom do deblového koridoru.

30:15

Mladoboleslavský rodák měl znovu navrch, jenže nezvládl poslední krok, ve snaze o forhend po pravé lajně trefil střed sítě.

40:15

Čtyřiatřicetiletý Španěl disponuje dvěma gemboly. Trpělivě hrál do soupeřova bekhendu, nakonec se z jeho strany dočkal nečistě trefeného úderu.

3:4 Roberto Bautista získává gem.

Světová dvacítka je znovu o krok napřed. Podání napálila na téčko, český mladík returnoval bekhendem až za základní čáru.

15:0

Roberto Bautista zariskoval při forhendovém returnu, což se mu nevyplatilo. Míček skočil o kousek za základní čáru.

15:15

Delší forhendový return tentokráte přinesl úspěch, protože balónek spadl do kurtu a Čech pak chyboval z forhendové strany.

15:30

Forhendová přestřelka pro Španěla. Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi měl výrazně navrch, ale poslední ráně dal přílišnou délku.

30:30

Výborný servis, po němž se Jiří Lehečka vydal k síti a zasmečoval mimo dosah španělského favorita.

30:40

Pozor, je tu brejkbol! Jiří Lehečka znovu věnoval protihráči fiftýn, když vyprodukoval nevynucenou chybu z forhendu hned po podání.

40:40

Obrovský risk se vyplatil! Jiří Lehečka dal velkou razanci do druhého servisu a výsledkem snažení je eso.

A:40

Po podání ven z dvorce následoval forhend na opačnou stranu. Již unavenější Bautista balónek pouze zkontroloval očima.

40:40

Gem pokračuje. Roberto Bautista měl v delší výměně výrazně napřed, Lehečka nečekaně přitlačil na forhend a výrazně přestřelil.

A:40

Zkrácení hry vyšlo českému mladíkovi dokonale. Španělský konkurent zabojoval, i přes velké úsilí však míček nedoběhl.

4:4 Jiří Lehečka získává gem.

Jiří Lehečka odvrátil brejkbol a hru převrátil ve svůj prospěch. Vydal se k síti, kde se mu dnes daří nadmíru, opět zahrál jeden z mnoha vítězných stopvolejů.

15:0

Výborné podání na téčko přineslo Španělovi zisk bodu, Lehečka na dlouhou ruku returnoval nepřesně.

30:0

U dalšího kraťasu byla světová dvacítka včas. Ještě si stihla promyslet, kam pošle forhend, nakonec zahrála vítězný úder do levého rohu.

30:15

Český tenista zatlačil protihráče pod tlak vytrvalými údery k základní čáře. Ve finále Španěl chyboval forhendem.

40:15

Přímý bod po podání na téčko, Lehečka si s technickým servisem neporadil.

40:30

Roberto Bautista si gem komplikuje dvou druhou dvojchybou v utkání.

5:4 Roberto Bautista získává gem.

Roberto Bautista si vzápětí pomohl prvním servisem, Lehečka returnoval pod pásku. Španělský tenista se po výměně stran může pokusit uzavřít utkání na příjmu.

0:15

Španělský tenista přešel do ofenzivy parádním forhendem po pravé lajně. Lehečka zabojoval, leč forhendem pouze rozvlnil síť.

15:15

Opět úspěšná varianta servis - síť. Jiří Lehečka zvládl těžký forhendový stopvolej, španělský konkurent byl bez šance.

30:15

Roberto Bautista směřoval za získaným fiftýnem, ale pod tlakem si neporadil vůbec dobře, bekhendem přestřelil vymezený prostor.

40:15

Výborný servis ven z dvorce se stal pro Španěla neřešitelným, Bautista returnoval do velkého autu.

40:30

Hra pokračuje. Český mladík chtěl zaútočit po levé lajně, bekhend vyletěl do výrazného autu.

5:5 Jiří Lehečka získává gem.

Důležitý fiftýn urval Jiří Lehečka, jenž vyrovnává na 5:5! Při závěrečném bekhendu zahrál do protipohybu soka, trefil levý růžek.

0:15

Skvělý start do jedenáctého gemu! Jiří Lehečka byl u kraťasu včas a zahrál vítězný forhend do pravého rohu.

15:15

Český tenista měl náběh na další vítězný forhend, bohužel páska byla proti a míček přizvedla až za základní čáru!

30:15

Španěl si pomáhá esem na téčko, český soupeř natahoval raketu za balónem marně.

40:15

Světová dvacítka disponuje dvěma gemboly. Výměnu si skvěle rozehrál, soka rozběhal a uzavřel ji vítězným forhendem po pravé čáře.

5:6 Roberto Bautista získává gem.

Čtyřiatřicetiletý Španěl bude mít další možnost uzavřít zápas na returnu. tvrdé podání ven z dvorce Lehečka returnoval za základní čáru.

0:15

Forhendová přestřelka pro Bautistu. Český tenista měl možná lehce navrch, ale jeho závěrečný úder skončil v síti.

15:15

Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi měl namále, jeho forhend skočil na základní čáru. Vzápětí přišel dělový forhend, na nějž Bautista nenašel odpověď.

15:30

To je škoda! Čech mířil do protipohybu konkurenta, leč dobrému úmyslu se do cesty postavila páska.

15:40

Tak to byla fantazie v podání Roberta Bautisty. Ten podklouzl, přesto u frhendu protihráče byl včas a forhendovým křižným čopem jej prohodil, balónek spadl přesně na lajnu. Dva mečboly!

30:40

První je minulostí. Český hráč vypálil dělové podání na téčko, Španěl neměl šanci přesně returnovat.

40:40

Znovu extrémně odvážný druhý servis a zase přinesl kýžené ovoce! Bautista returnoval za základní čáru.

40:A

Třetí mečbol. Světová dvacítka poslala return přesně na základní čáru, konkurent pak nečistě trefil forhend.

5:7 Roberto Bautista získává gem, set a zápas.

Je konec, do semifinále postupuje Roberto Bautista! Světová dvacítka se dostala do výměny a Jiří Lehečka proti mečbolu napálil forhend pod pásku.

Jiří Lehečka byl blízko postupu do semifinále turnaje v Kitzbühelu, ale nakonec se musel před Robertem Bautistou sklonit po setech 6:4, 5:7 a 5:7.

Český tenista byl v prvním setu lepší a zaslouženě jej získal na svou stranu. Po většinu času měl navrch i ve druhém dějství, jenže za stavu 5:4 nedopodával, naopak Bautista získal zbylé tři gemy a zápas posunul do třetího setu. Světová dvacítka získala v rozhodujícím dějství brejk jako první, ale nedokázala ho potvrdit. Přesto uzmula vítězství na svou stranu, když za stavu 6:5 a 15:40 sice neproměnila dva mečboly, ale třetí příležitost při výhodě si již protéct mezi prsty nenechala.

V semifinále se Roberto Bautista utká se svým krajanem Albertem Ramosem.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 5 - 2

Dvojchyby: 3 - 2

Úspěšnost 1. podání: 58 % - 59 %

Body po 1. podání: 66 % - 59 %

Body po 2. podání: 45 % - 57 %

Ubráněné brejkboly: 7/13 - 4/9

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 4 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy