Asi je tu něco ve vzduchu, řekla Plíšková o dalším wimbledonském selhání. Post jedničky ji nezajímá

Aleš Vávra Aleš Vávra
6. 7. 2017 20:43
Karolína Plíšková po vyřazení na Wimbledonu ocenila výkon Slovenky Magdaleny Rybárikové. Sama prý mohla hrát lépe, ale i hůř. Češka doufá, že wimbledonské prokletí jednou zlomí.
Zklamaná Karolína Plíšková.
Zklamaná Karolína Plíšková. | Foto: ČTK

Londýn (od zvláštního zpravodaje) - Ani na šestý pokus Karolína Plíšková na Wimbledonu neotevřela brány třetího kola. Průlom na travnatém grandslamu nepřišel ani letos, kdy byla světová trojka největší papírovou favoritkou turnaje. Porážka ve druhém kole se Slovenkou Magdalenou Rybárikovou českou jedničku zklamala.

"Jistě, že cítím velké zklamání. Má očekávání tady byla úplně jiná," přiznala Plíšková po porážce 6:3, 5:7, 2:6.

Ve druhém setu šla přitom jako první do brejku a vypadalo to, že má zápas pod kontrolou. "To asi jen tak vypadalo, protože pořád to bylo jen o brejk a já věděla, že je Magda na trávě hodně nebezpečnou soupeřkou," zopakovala česká hráčka to, co tvrdila už před zápasem.

"Byla jsem blízko, ale nehrála jsem dost dobře na to, abych to dotáhla," uznala Plíšková. "Umím hrát líp, ale umím hrát hůř. Neudělala jsem nic extra špatně, ale ona prostě hrála příliš dobře. Těžký zápas, to je tenis," přiblížila své pocity pětadvacetiletá hráčka.

A ještě jednou ocenila soupeřku. "Je strašně šikovný na prohozy, umí to hodit nepříjemně pod nohy. Navíc i dobře podává a tím čopem vrátí všechno. Hrála výborně," okomentovala Plíšková výkon Slovenky.

Navzdory vyřazení stále nepřišla o možnost stát se světovou jedničkou. Na čele žebříčku se ocitne coby první Češka historie v případě, že Angelique Kerberová nedojde do finále a Simona Halepová do semifinále. To ale v tuhle chvíli Plíškovou zajímá nejméně.

"Pro mě turnaj skončil. Takže cokoli se stane, je mi to jedno. Nebudu se modlit za něčí porážku. Už to není moje věc," řekla důrazně.

Svému wimbledonskému prokletí už se mohla jen hořce usmívat. Na jiných travnatých turnajích se jí daří, což dokázala před týdnem triumfem v Eastbourne. 

"Nevím o co jde. Asi je tu něco ve vzduchu," brala situaci s humorem. "Ale vážně netuším. Možná musím počkat, až se mi tu podaří pár zápasů za sebou a chytnu se. To se ale zatím nestalo ani v minulosti a bohužel ani letos. Další šanci budu mít za rok, tak uvidíme," dodala.

Na povrch, který je podle mnoha ohlasů výrazně pomalejší než v minulosti, se vymlouvat nechtěla. A odmítla i nadsazené vyjádření Jeleny Ostapenkové o tom, že je wimbledonská tráva letos pomalejší než pařížská antuka.

"Možná pro ni. Ne, to ne, ale už jsem tedy hrála na rychlejších površích, to ano. A je třeba si na ta specifika zvyknout. Musí se jít hodně do kolen, což je pro mě vždycky problém," připomněla.

Na otázku, kdy se znovu pustí do tréninku nejprve v žertu odpověděla: "Hned zítra." Pak ale potvrdila, že si vezme v každém případě dovolenou. "Mám dost času se připravit na svůj další turnaj, kterým bude Toronto. Pokusím se nachystat opravdu dobře, ale teď budu mít chvíli prázdniny," prozradila nejlepší česká tenistka současnosti.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy