Antukový rekordman. Nadal porazil i Nišikoriho a má z Monte Carla už jedenáctý titul

22. 4. 2018 16:50
Rafael Nadal ve finále turnaje v Monte Carlu porazil Japonce Keie Nišikoriho 6:3, 6:2 a má odtud už jedenáctou trofej.
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Monte Carlo - Španělský tenista Rafael Nadal po jedenácté vyhrál antukový turnaj Masters v Monte Carlu. Ve finále porazil Japonce Keie Nišikoriho 6:3, 6:2 a uhájil první místo ve světovém žebříčku.

Jednatřicetiletý Nadal si připsal rekordní 31. titul na turnajích série Masters a stal se prvním mužem v takzvané Open éře, jenž vyhrál stejný turnaj jedenáctkrát. Fenomenální antukář hrál v Monte Carlu dvanácté finále a neuspěl jen před pěti lety, kdy podlehl Srbovi Novaku Djokovičovi. Po osmi výhrách v řadě v letech 2005 až 2012 a třech letech bez titulu dnes Nadal triumfoval potřetí za sebou.

Nišikori, který se letos vrátil na kurty po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním zápěstí, hrál oproti tomu v Monte Carlu finále poprvé a usiloval o první titul na turnaji Masters. Přemožitel Tomáše Berdycha z úvodního kola sice ve třetím gamu získal jako první v zápase brejk a vedl 2:1, ale následující čtyři gamy vyhrál Nadal a otěže zápasu už nepustil. Na antuce vyhrál už 36 setů v řadě.

Čtyřhru ovládli američtí bratři Bob a Mike Bryanové, kteří ve finále porazili 7:6, 6:3 Rakušana Olivera Maracha s Chorvatem Mate Pavičem. Slavná dvojčata týden před čtyřicetinami získala šestý titul v Monte Carlu, 38. titul na turnajích Masters a 116. společný titul v kariéře.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5,238.735 eur):

Dvouhra - finále:

Nadal (1-Šp.) - Nišikori (Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra - finále:

B. Bryan, M. Bryan (4-USA) - Marach, Pavič (3-Rak./Chorv.) 7:6 (7:5), 6:3.

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.