Nadal odmítl mluvit s Kyrgiosem. Naštval ho teatrální oslavou i ránou na hruď

av av
12. 5. 2020 10:57
Některé rány nezahojí ani všudypřítomná solidarita vyvolaná krizí. V době, kdy se tenisový svět spojuje, bourá bariéry a zapomíná na staré malicherné konflikty, zůstává jedna animozita stále nepřekonaná.
Rafael Nadal a Nick Kyrgios.
Rafael Nadal a Nick Kyrgios. | Foto: Reuters

Rafael Nadal a Nick Kyrgios spolu na pivo nezajdou, to je letité pravidlo zpečetěné celou řadou neshod a incidentů.

Dvě tenisové hvězdy, které svou povahou snad nemohou být rozdílnější, spolu ovšem s největší pravděpodobnostní neabsolvují ani krátký živý instagramový rozhovor.

Právě takový nápad měla britská stanice BBC. Ta chtěla spojit zajímavé sportovní osobnosti a v době koronavirové pauzy stvořit vysoce třaskavý materiál.

Plánuje totiž přátelský potlach mezi nejlepšími fotbalisty světa Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim, druhou ostře sledovanou dvojici pak měli tvořit Kyrgios s Nadalem.

Tenisté, kteří se nemusejí a cestu k sobě hledají jen velice ztuha.

"Rafo, pojďme to udělat, já jsem připraven," reagoval okamžitě australský bouřlivák, který si výrazně zlepšil renomé v lednu, kdy hrál důležitou roli v organizování pomoci své zemi stižené ničivými požáry.

Na Nadalovu reakci se čekalo dlouhé dny. A když přišla, naděje na očekávané usmíření rychle zhasly.

"Nevadí mi udělat live chat s Nickem, ale je tady velká generační mezera. Možná by pro něj bylo zábavnější udělat to s někým, kdo je bližší jeho věku i jeho životnímu stylu," vzkázal devatenáctinásobný grandslamový šampion prostřednictvím španělských médií.

Nadal tak potvrdil, že Kyrgiosovi časté výpady proti své osobě jen tak za hlavu nehodil. Australan loni v květnu v rámci NCR Tennis Podcast španělského protivníka dlouze pomlouval. 

"Rafa je velice nafoukaný. Když vyhraje, je v pohodě, uzná kvalitu soupeře a rozdává pozitivitu na všechny strany. Když ho ale porazím, hned se vytasí s tím, že k němu a k celé hře nechovám dostatečný respekt."

Kyrgios dokázal Nadala přehrát třikrát z osmi vzájemných duelů. A právě po vítězství v Acapulcu, kde Španěl loni v únoru neproměnil tři mečboly, neshody mezi oběma hráči započaly. 

Kyrgios štval soupeře podáním spodem i teatrálními výstupy. Po utkání šílel, pobíhal po kurtu a prstem si roloval uši, aby lépe slyšel bouřlivé ohlasy publika.

Rafa podal soupeři ruku velmi vlažně a následně komentoval: "Nick je velmi talentovaný, může vyhrávat grandslamy a být na vrcholu žebříčku. Ale prostě existuje důvod, proč je tam, kde je. Měl by ukázat více respektu."

"Nebudu to poslouchat, nic o mě neví, jsem úplně jiný než on," reagoval Kyrgios a na oplátku se opřel do Nadala za jeho prodlevy mezi výměnami. "Existují na to pravidla, ale Rafa je vždy pánem svého času," prohlásil.

Rodák z Canberry pak ještě rozvášnil fanoušky na sítích, když k jedné z fotek napsal: "Vždycky cítím krev, když hraju s tímhle týpkem," přičemž použil nejednoznačné anglické slovíčko "dude". 

Další emoce přinesl Wimbledon, kde se oba hráči střetli v rámci druhého kola. Kromě obvyklých podání spodem a hádek s rozhodčím se Kyrgios pokusil soupeře nabíhajícího k síti trefit do těla dělovým forhendem. Španěl před sebe stihl na poslední chvíli přesunout raketu a pak se na Kyrgiose dlouze a zle díval.

Omluva ale nepřišla a Australan se po prohraném duelu čertil: "Proč bych se měl omlouvat? Ten fiftýn jsem získal. A ano, šel jsem po něm, chtěl jsem ho trefit."

"Ten týpek má já nevím kolik grandslamů, tolik peněz na kontě. Myslím, že dokáže přijmout ránu do hrudi," hlásil.

Nadal tehdy označil soupeřův úder za nebezpečný, ne však pro něj samotného. "Já to snesu, jsem profesionální tenista, nejde o mě. Bylo to ale nebezpečné pro čárového rozhodčího, nebezpečné pro publikum. Když napálíte míč tímhle způsobem, nikdy úplně nevíte, co se stane. Míč může letět kamkoli, může někoho trefit třeba do oka," uvažoval španělský šampion.

Vzájemné antipatie trvají dodnes. Nadal, ztělesnění soustředěnosti a profesionality, a Kyrgios, excentrický milovník tenisové show, si tedy k sobě cestu prozatím nenajdou.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Americký guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval státní pracovnice, prokázalo vyšetřování

Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo se dopustil sexuálního obtěžování několika žen včetně stávajících a bývalých státních pracovnic. Závěr vyšetřování dnes ohlásila státní ministryně spravedlnosti a generální prokurátorka Letitia Jamesová. Cuomo si podle jejích slov počínal v rozporu se státními i federálními zákony, informují americká média.

Generální prokuratura vyšetřování spustila asi před pěti měsíci v reakci na obvinění, která se objevovala v médiích. Případ dostali na starost dva nezávislí právníci, kteří podle agentury AP mluvili se 179 lidmi. V konečné zprávě čítající přes 160 stránek pak uvedli, že Cuomo společně se svými poradci vytvořil "nepřátelské pracovní prostředí", v němž panovaly "strach a zastrašování".

"Rozhovory a důkazní materiály odhalily hluboce znepokojivý, ale jasný obrázek: Guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval současné a bývalé státní zaměstnankyně a porušoval při tom státní i federální zákony," řekla Jamesová.

Zpráva o vyšetřování popisuje, že Cuomovo nevhodné chování se netýkalo jen pracovnic jeho kanceláře, ale i dalších zaměstnankyň státu New York včetně jedné policistky, dále také "členek veřejnosti". Minimálně v jednom případě se pak Cuomo a jeho nejbližší spolupracovníci údajně snažili dané ženě pomstít, když se svou stížností šla na veřejnost.

Obvinění proti Cuomovi se začala v médiích objevovat v únoru a následně guvernér čelil výzvám svých kolegů z Demokratické strany, aby odstoupil. Nyní lze očekávat nový tlak na jeho odchod z čela New Yorku, kde působí od začátku roku 2011. Sám guvernér v tomto směru dosud jakékoli pochybení odmítal.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Centrum afghánského Kábulu zasáhla silná exploze. K výbuchu došlo poblíž diplomatické čtvrti a rušného náměstí s tržištěm, kde jsou vládní budovy

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

K volbám se letos přihlásilo 22 volebních seskupení, méně než v minulých letech

K letošním volbám do sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to ze zjištění ČTK na krajských úřadech a pražském magistrátu. Lhůta pro nominace dnes v 16:00 skončila. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

Největší výběr by mohli mít voliči v Praze a v Jihomoravském kraji, kde bylo podáno 21 kandidátek. Naopak v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji se sešlo po 17 kandidátkách.

Kandidátní listiny podle očekávání podaly všechny sněmovní strany, které podle průzkumů mají šanci znovu obsadit poslanecká křesla. ANO, SPD, ČSSD a KSČM kandidují samostatně, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily koalici Spolu, koaliční kandidátku sestavili také Piráti se Starosty.

Zástupci Trikolóry se propojili se Soukromníky a Svobodnými jako jedna volební strana. Místa ve Sněmovně by si chtěl udržet rovněž Volný blok. Favorizovanější je ale podle průzkumů nové hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy