Špatný start Federera. Sedmatřicetiletý Švýcar padl na Turnaji mistrů s Nišikorim

11. 11. 2018 17:46
Šestinásobný vítěz tenisového Turnaje mistrů Roger Federer prohrál na úvod letošního ročníku v Londýně s Japoncem Keiem Nišikorim 6:7, 3:6.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Slavný Švýcar tak bude v úterý bojovat o naději na postup do semifinále s Rakušanem Dominicem Thiemem, který podlehl Kevinu Andersonovi z Jihoafrické republiky 3:6, 6:7.

Nišikori, jenž se do turnaje pro nejlepší tenisty sezony dostal až po odhlášení zraněného Argentince Juana Martína Del Potra, dokázal Federera naposledy porazit před čtyřmi lety v Miami. V desátém vzájemném utkání si nyní vylepšil bilanci na 3:7.

První set japonský tenista rozhodl razantním nástupem do tie-breaku, který mu vynesl náskok 6:1. Na úvod druhé sady sice ztratil servis, ale druhému nasazenému protivníkovi ho pak dokázal dvakrát sebrat. Sedmatřicetiletý Federer, který na Turnaji mistrů naposledy triumfoval v roce 2011, udělal v utkání o jedenáct nevynucených chyb více než Nišikori.

Dvaatřicetiletý Anderson ještě na Turnaji mistrů nikdy nestartoval, zatímco Thiem už má na kontě třetí účast. Čtvrtý nasazený hráč však proti Rakušanovi potvrdil i za pomoci 13 es roli žebříčkového favorita a za hodinu a 48 minut si připsal první výhru. V úterý se utká s Nišikorim a vítěz tohoto duelu už bude jednou nohou v semifinále.

Jako jediný v celém utkání proměnil Anderson ve čtvrté hře úvodního setu brejkbol, druhou sadu pak rozhodl tie-break. Thiem v něm nevyužil dva setboly a prohrál 10:12. Andersonovi podlehl v devátém vzájemném zápasu posedmé.

Dvouhra, skupina Lleytona Hewitta: Nišikori (7-Jap.) - Federer (2-Švýc.) 7:6 (7:4), 6:3, Anderson (4-JAR) - Thiem (6-Rak.) 6:3, 7:6 (12:10).

Čtyřhra, skupina Llodra, Santoro: Cabal, Farah (2-Kol.) - Mektič, Peya (7-Chorv./Rak.) 6:3, 6:4, J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) - Klaasen, Venus (6-JAR/N. Zél.) 7:6 (7:5), 4:6, 10:5.