Americká euforie v Praze. Zámořské tenistky jsou v semifinále, čekají je Rusky

3. 11. 2021 21:25
Obhájkyně titulu Francouzky skončily na finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové v základní skupině.
Americká tenistka Danielle Collinsová slaví.
Americká tenistka Danielle Collinsová slaví. | Foto: Reuters

Po úvodní nečekané prohře s kanadskými tenistkami dnes v Praze potřebovaly k postupu porazit 3:0 Rusko, s kterým však prohrály 1:2. Rusky se o finále utkají s Američankami, které v duelu se Španělskem získaly jistotu postupu vítězstvím v obou úvodních dvouhrách.

V úvodním francouzsko-ruském duelu sice Clara Burelová zvládla otočit duel s Jekatěrinou Alexandrovovou a třísetovou bitvu vyhrála 3:6, 6:4, 6:3, v druhém utkání ale na ni nedokázala navázat Alizé Cornetová.

V duelu týmových jedniček proti Anastasii Pavljučenkovové získala první set 7:5, další dva však vybojovala světová dvanáctka 6:4, 6:2.

"Jsem teď opravdu hrozně unavená, protože jsem do toho dala všechno, fyzicky i emocionálně," řekla Pavljučenkovová po výhře.

"Na konci druhého setu jsem měla pocit, že přijdu o hlas, jak jsem křičela. Před zápasem jsem se přitom necítila moc dobře a v prvním setu jsem byla trochu pomalejší, ale nakonec jsem našla energii a dostala se na vlnu," dodala.

Američankám zajistily postup Sloane Stephensová a Danielle Collinsová. V tabulce skupiny C, v níž měly před závěrečným zápasem šanci všechny tři týmy včetně Slovenska, po jejich hladkých dvousetových výhrách už USA o první místo nepřipravila ani závěrečná čtyřhra.

Stephensová přehrála Nurii Parrizasovou 6:4, 6:4, Collinsová pak za necelou hodinu deklasovala Saru Sorribesovou 6:1, 6:0. Čestný bod zajistily Španělsku Aliona Bolsovová a Rebeka Masárová, které porazily dvojici Caroline Dolehideová, Coco Vandewegheová 6:3, 6:4.