Kvitová nadělila soupeřce kanára a je v semifinále, Allertová se probrala pozdě

Aktualizováno 20. 10. 2016 21:13
Petra Kvitová si na turnaji v Lucemburku zahraje o finále. Ve čtvrtek porazila Johannu Larssonovou ve čtvrtfinále hladce 6:2, 6:0. Naopak Denisa Allertová prohrála s Kiki Bertensovou 0:6, 4:6 a s lucemburským turnajem se loučí.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Lucemburk - Nasazená jednička Petra Kvitováve čtvrtek hladce porazila Johannu Larssonovou 6:2, 6:0 a postoupila do semifinále turnaje v Lucemburku. V úvodu utkání přitom hned dvakrát ztratila servis, ale od stavu 1:2 vyhrála 11 gemů v řadě a švédskou soupeřku smetla za pouhých 54 minut s kurtu.

V semifinále se dvojnásobná wimbledonská vítězka utká s Lauren Davisovou. Americká kvalifikantka, jež ve druhém kole vyřadila Kristýnu Plíškovou, udolala ve třech setech Němku Andreu Petkovicovou.

"Jestli jsem unavená? To si nesmím dovolit i vzhledem k tomu, že mě čeká turnaj šampionek a pak finále Fed Cupu," řekla po zápase česká tenistka. "Ale unavené jsme všechny, každá v šatně říká to samé."

Na témže turnaji naopak končí Denisa Allertová, která ve čtvrtfinále podlehla třetí nasazené hráčce turnaje Kiki Bertensové 0:6, 4:6. Ta se v semifinále utká s vítězkou dnešního duelu mezi Caroline Wozniackou a Monicou Niculescuovou.

Kvitová sebrala soupeřce všechna podání

Začátek zápasu mezi Kvitovou a Larssonovou přitom začal poměrně vyrovnaně.  Švédka využila hned první brejkbol, který ji česká tenistka nabídla, a i když vzápětí Češka získala ztracené podání zpět, přišel ve třetí hře další brejk Švédky.

O té doby ale jako by na hřišti byla pouze česká tenistka. Ne že by Larssonová nedokázala Kvitové vzdorovat, ale byla to právě Kvitová, která byla v koncovkách gemů lepší hráčkou.

Rozhodujícím faktorem dnešního zápasu pak bylo nejen kvalitní první podání, na které se mohla Kvitová spolehnout, ale hlavně skvělý forhend a odvaha trefovat body ihned z returnu. Právě skvěle umístěné returny dělaly Larssonové největší problém a nedokázala na ně reagovat.

Především díky nim Kvitová po rozpačitém úvodu dokázala získat jedenáct gemů v řadě a ani jednou nedovolila soupeřce potvrdit si servis.

Allertová prohrála prvních osm gemů

V opačné situaci se dnes ocitla Denisa Allertová. To do utkání s nasazenou torjkou Bertensovou nevstupovala v roli favoritky, což bylo patrné od prvních gemů zápasu. Své první podání dokázala ztratit čistou hrou a ani v těch dalších si nevedla nejlépe. Své nizozemské soupeřce dokázala vzdorovat pouze při jejím podání.

Přitom svém získala v prvním setu pouze jeden fiftýn a to když ve třetím gemu poslala Bertensová míček do sítě. První sada tedy neměla dlouhého trvání a Nizozemka jí získala v poměru 6:0 za 20 minut hry.

Allertová si tak musela na pomoc zavolat svého kouče, který ji evidentně alespoň trochu uklidnil. I když průběh prvního gemu druhé sady tomu neodpovídal. Po vyrovnané bitvě opět přišla Allertová o své podání. To si ale nakonec vzala zpátky ve čtvrtém gemu, kdy získala podání své soupeřky čistou hrou. Průběh druhého setu již pomalu směřoval k tiebreaku, ale Allertová za stavu 4:4 opět přišla o svůj servis, a zkušená Nizozemka tak mohla servírovat na vítězství v zápase.

Čistou hrou se jí to povedlo a mohla se tak radovat z postupu semifinále turnaje v Lucemburku, kde narazí na vítězku zápasu mezi Monicou Niculescuovou a Caroline Wozniackou.

Kuzněcovová stále drží šanci na Turnaj mistryň

V boji o poslední volné místo na Turnaji mistryň nadále zůstává Světlana Kuzněcovová, která dnes v Moskvě postoupila do semifinále Kremlin Cupu přes Timeu Babosovou. Tu porazila po více než dvouhodinové bitvě 7:5, 6:7, 6:2.

Aby ale v žebříčku WTA Race předběhla doposud osmou Johannu Kontaovou, která tento týden nikde nehraje, musela by domácí turnaj vyhrát. I pokud se tak nestane, má jistou šanci, že na prestižní turnaj do Singapuru přeci jen pojede. Britka se totiž potýká se zdravotními problémy.

Turnaj mistryň startuje už tuto neděli, los základních skupin je koná zítra ve 12:30.

Tenisový turnaj žen v Lucemburku (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Bertensová (3-Niz.) - Allertová (ČR) 6:0, 6:4, Kvitová (1-ČR) - Larssonová (8-Švéd.) 6:2, 6:0.