Ahoj, druhý týdne, volala Fruhvirtová. Snažím se jen chytit šanci, popsala senzaci

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 1. 2023 17:29
Dorazila na tiskovou konferenci, uvázala si vlasy do culíku, a když čelila otázkám novinářů, usmívala se Linda Fruhvirtová na všechny strany. Sedmnáctiletá česká tenistka označila životní postup do osmifinále Australian Open přes krajanku Markétu Vondroušovou za neuvěřitelný zážitek a důkaz, že může i navzdory mladému věku hrát s kýmkoliv.
Sestřih utkání L. Fruhvirtová - Vondroušová | Video: Asociated Press

"Postup do osmifinále zní až neskutečně. Je to neuvěřitelný pocit. Jsem šťastná, že mohu říct: Ahoj, druhý týdne," zvolala Fruhvirtová.

"Je mi pořád sedmnáct let a je to teprve má druhá účast v hlavní části grandslamu. Je skvělé být mezi nejlepší šestnáctkou takhle velkého turnaje," doplnila.

Rodačka z Prahy dál posouvá v Melbourne svá grandslamová maxima. Dosud byla nejlépe vloni ve 2. kole US Open. Proti o šest let starší Vondroušové však podala nebojácný výkon.

První set získala díky povedené koncovce, kde otočila stav ze 4:5 na 7:5. Ve druhé sadě sice udělala pět dvojchyb a ztratila jej za 44 minut, ve třetím ale znovu zvrátila nepříznivý vývoj. Od stavu 1:3 získala pět her za sebou, a když využila druhý mečbol, dala si na okamžik nevěřícně ruce před pusu.

"Bylo důležité pořád tlačit. Markéta umí vrátit hodně míčků, takže jsem chtěla pořád útočit, dokud nezískám bod," líčila taktiku.

Musela jsem stále bojovat a věřit, protože jsem v posledním setu ztrácela 1:3. Když jsem ale vyrovnala na 3:3, řekla jsem si: OK, tak si za tím pojď. Snažila jsem se hrát to, co slavilo úspěch i v prvním setu," dodala Fruhvirtová.

Stejně jako Vondroušová, i ona si vyžádala ve třetím setu pauzu na ošetření. Utkání dohrávala s tejpem na levé noze. "Je to něco, s čím jsem laborovala už před turnajem. Občas se to zlepšuje, pak zase zhoršuje. Není to ale nic, co by mě mělo zastavit. Jen to zatejpujeme a jedeme dál," podotkla vítězka loňského turnaje v Čennaí.

Fruhvirtové aktuálně patří v žebříčku WTA 82. místo a cílí ještě výš. Jako důležitý okamžik označila například loňské vystoupení na Miami Open, kde porazila Danku Koviničovou z Černé Hory, Elise Mertensovou z Belgie nebo Bělorusku Viktorii Azarenkovou.

"Věděla jsem, že mohu na této úrovni s těmito hráčkami hrát. Ale pak je vždy těžké to ukázat v zápase. Ženská špička je dost vyrovnaná a v první stovce může každý porazit každého. Snažím se jen chytit šanci, kterou dostanu, a ukázat to nejlepší," podotkla Fruhvirtová.

Talentovaná tenistka je také ráda, že má v Austrálii u sebe celou rodinu. Vedle otce a maminky je s ní také patnáctiletá sestra Brenda, která se letos poprvé kvalifikovala do hlavní soutěže a vypadla v 1. kole s Běloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou.

"Před turnajem jsme měli čas jít na (vyhlídku) Skydeck, což bylo moc pěkné. Jinak tu ale máme náročný program. Když přesto můžu, ráda si ráno přispím," usmála se Fruhvirtová, která se ve čtvrtfinále utká s 64. hráčkou světa Donnou Vekičovou z Chorvatska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy