A rychle spát. Zverev dohrál zápas pět minut před pátou ráno, jde o nový rekord

22. 2. 2022 12:56
Pět minut před pátou hodinou ranní skončil zápas mezi Alexanderem Zverevem a Jensonem Brooksbym na turnaji ATP v Acapulcu. Znamená to nový rekord tenisové historie.
Alexander Zverev při utkání s Jensonem Brooksbym na turnaji v Acapulku
Alexander Zverev při utkání s Jensonem Brooksbym na turnaji v Acapulku | Foto: Reuters

Obhájce titulu, Němec Zverev, odvrátil americkému soupeři ve druhém setu dva mečboly a noční maraton otočil ve vítězství 3:6, 7:6 a 6:2.

Protože se předchozí utkání protáhla také do tří setů a skončila hodně pozdě, Zverev a Brooksby se dostali na kurt až v půl druhé. O postup bojovali téměř tři a půl hodiny.

"Jsem šťastný, že jsem vyhrál a že jsem součástí historie," řekl Zverev. "Byla to neuvěřitelná bitva, neuvěřitelný zápas," dodal olympijský vítěz, jehož ve druhém kole čeká krajan Peter Gojowczyk.

Dosud nejpozději skončil souboj mezi Australanem Lleytonem Hewittem a Marcosem Baghdatisem z Kypru na Australian Open v roce 2008. Tehdy dohráli ve 4:34.