Šafářová nezvládla duel s Halepovou, na US Open končí i další dvě Češky. Plíšková ale vyhrála

Aktualizováno 2. 9. 2016 6:05
Bylo to hodně divoké utkání, ale nakonec končí poměrně hladkou prohrou české tenistky. Lucie Šafářová nezvládla zápas 2. kola US Open proti nasazené pětce Rumunce Simoně Halepové 3:6 a 4:6. Brněnská rodačka provedla v duelu 44 nevynucených chyb a rovnou sedmkrát přišla o vlastní servis.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Reuters

New York - Lucie Šafářová vypadla v druhém kole grandslamového US Open po porážce 3:6, 4:6 s pátou nasazenou Simonou Halepovou z Rumunska. Hra české tenistky byla plná nepřesností, udělala 44 nevynucených chyb a zápas zakončila pátou dvojchybou.

Vypadla i Denisa Allertová, již porazila 6:3, 6:1 Švédka Johanna Larssonová. Končí rovněž Kateřina Siniaková, neboť nestačila na Francouzku Caroline Garciaovou a podlehla jí 6:4, 4:6 a 4:6. Slavit může jen česká jednička Karolína Plíšková, která si poradila s Montserrat Gonzálezovou z Paraguye poměrem 6:1 a 7:5. Ve 3. kole ji čeká Ruska Anastasie Pavljučenkovová.

Bývalé finalistky Roland Garros Šafářová (2015) s Halepovou (2014) hrály utkání pod zataženou střechou hlavního kurtu Arthura Ashe, neboť v New Yorku v úvodu dnešního programu pršelo. Ani jedna z hráček nebyla příliš jistá na servisu, z 19 gamů jich 11 skončilo brejkem.

Šafářová po nevydařeném úvodu dokázala srovnat ze stavu 0:3, favorizovaná Halepová však získala další tři hry a tím i set. Vyrovnanou druhou sadu rozhodl desátý game, v němž čtyřiadvacetiletá Rumunka posedmé v zápase prolomila podání o pět let starší soupeřky a po hodině a půl ji porazila počtvrté za sebou.

Turnajová desítka Plíšková získala proti 192. hráčce světa Gonzálezové hladce první set a směřovala za vítězstvím ve druhém, ale za stavu 4:2 se její suverénní představení mírně zadrhlo. Paraguayka čtyřiadvacetileté Češce poprvé zápase prolomila servis a srovnala na 4:4. Poslední slovo však měla Plíšková, jež si ve dvanácté hře vypracovala při podání soupeřky první mečbol. Využila ho bekhendovým lobem, který Gonzálezová zvládla odvrátit jen do autu.

Karolína Plíšková na letošním US Open.
Karolína Plíšková na letošním US Open. | Foto: Reuters

"Bylo to docela dobré. V druhém setu nastaly menší komplikace, soupeřka se trošku zvedla, zahrála tam pár dobrých míčů. Jsem ráda, že jsem to zvládla. Počkala jsem si na svou šanci, kdy ona udělá pár chyb v gamu, kterých jsem využila. Je dobře, že jsem nemusela jít do třetího setu," řekla Radiožurnálu Plíšková.

Aktuální česká jednička Plíšková je ve třetím kole US Open podruhé v kariéře. O první postup do grandslamového osmifinále se utká s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou, která ve vzájemném souboji udolala Francouzku Kristinu Mladenovicovou 6:2, 4:6 a 7:6.

Kromě Šafářové končí další dvě Češky

Allertová nenavázala na vítězství z prvního kola nad bývalou světovou jedničkou Anou Ivanovičovou ze Srbska a nevyužila šanci pravděpodobně si zahrát ve 3. kole s jedničkou aktuální Serenou Williamsovou z USA. Žebříčkové favoritce Larssonové podlehla 89. hráčka světa za rovnou hodinu.

Nad síly další české zástupkyně ve druhém kole Siniakové byla pětadvacátá nasazená Garciaová. Češka sice začala dobře a vyhrála první set, poté však už především díky většímu počtu vítězných úderů dominovala Francouzka.

Williamsová vyrovnala rekord Navrátilové

Američanka Serena Williamsová porazila ve 2. kole krajanku Vaniu Kingovou 6:3, 6:3 a 306. grandslamovým vítězstvím vyrovnala rekord Martiny Navrátilové. V New Yorku hraje letos už posedmnácté, ale ve čtvrtek v noci si tady poprvé zahrála pod zatahovací střechou.

Za 65 minut si připsala snadné vítězství, které má pro ni v New Yorku už pořadové číslo 86. "Je to úplně jiný pocit, protože je tady všechno hodně slyšet, mnohem víc než jinde. Ale je to tu stále skvělé," zhodnotila newyorskou novinku, na niž si někteří hráči stěžovali právě kvůli zvýšenému hluku.

Tenisový grandslamový turnaj US Open (tvrdý povrch, dotace 46,303.400 dolarů):

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Halepová (5-Rum.) - Šafářová (ČR) 6:3, 6:4, Karolína Plíšková (10-ČR) - Gonzálezová (Parag.) 6:1, 7:5, Larssonová (Švéd.) - Allertová (ČR) 6:3, 6:1, Garciaová (25-Fr.) - Siniaková (ČR) 4:6, 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Allertová, Friedsamová (ČR/Něm.) 6:3, 6:1, Hingisová, Vandeweghová (6-Švýc./USA) - Grönfeldová, Peschkeová (Něm./ČR) 4:6, 6:1, 6:2.