252 minut tenisu z jiné dimenze. Tak Nadal zlomil Djokoviče, diváci na Srba bučeli

Až po jedné hodině ráno končila v Paříži ostře sledovaná bitva mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem. Podívejte se na fotografie.
Za dva dny oslaví šestatřicáté narozeniny. Na French Open nepřijel ideálně připravený, laboroval se zraněními. Dva dny před zápasem s Novakem Djokovičem hrál čtyři hodiny a pět setů. Byl podceňován, neměl mít šanci. Rafael Nadal to přesto znovu dokázal.
Španělský antukový král oproti všeobecným předpokladům ve čtvrtfinále Roland Garros vyřadil světovou jedničku a největšího favorita. Takto Nadal slavil po čtyřech hodinách a dvanácti minutách nadpozemského tenisu.
6:2, 4:6, 6:2, 7:6. Nadal oplatil Djokovičovi loňskou semifinálovou porážku a v rámci největší rivality moderní tenisové historie snížil vzájemnou bilanci na 29:30 na zápasy.
Novak Djokovič gratuluje u sítě Rafaelu Nadalovi. Španěl si vítězstvím zajistil, že jej Srb zatím nedožene v počtu vyhraných grandslamových turnajů. Naopak Nadal v případě čtrnáctého triumfu na Roland Garros v kariéře získá celkově už 22. grandslamový titul. Ještě mu ale k triumfu na turnaji chybí dvě výhry. Djokovič zůstane každopádně na dvaceti, stejně má i Roger Federer.
Sport Reuters Sport, Reuters
1. 6. 2022 6:19
Až po jedné hodině ráno končila v Paříži ostře sledovaná bitva mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem. Čtvrtfinálový duel snad ještě předčil očekávání a po více než čtyřech hodinách fenomenálního tenisu slavil španělský tenista, který překvapil favorizovaného Srba. Podívejte se na fotografie z utkání na kurtu Philippa Chatriera.