Svěšené hlavy nemáme, zní z Kanady. A nemyslí na Rusy

Martin Jůzek
23. 2. 2010 15:22
Kanada (ne)myslí na čtvrtfinále s Ruskem
Kanada musí po porážce s USA hrát osmifinále
Kanada musí po porážce s USA hrát osmifinále | Foto: Reuters

Vancouver - Legendární Joe Sakic byl výborným hokejistou, ale sportovní předpovědi mu nejdou. Někdejší útočník Colorada tvrdil, že jeho Kanada na olympiádě porazí Spojené státy 5:3.

Mýlil se, utkání sice skončilo tímto výsledkem, ale z výhry se radovali američtí hokejisté.

Asi i proto teď Sakic radši mlčí. Kanadu čeká osmifinále a všichni doufají, že Německo nebude domácím hvězdám vzdorovat. Pokud Crosby a spol. neklopýtnou, čeká je pak mnohem těžší zápas s Ruskem.

Čtěte dále: Kanada prohrála po 50 letech s USA, čeká ji Rusko

Jenže nikdo na případné čtvrtfinále, o němž se hovoří jako o předčasném finále, nemyslí.

Ze dvou důvodů: Ještě tam Kanada není. A kdyby na něj někteří hráči mysleli, nebylo by to dobré. Mohli by se jim trochu rozklepat kolena. Němci totiž jsou možná outsiderem, ale rozhodně to nejsou žádní nazdárci.

"Soustředíme se jen na osmifinále," vzkázal Roberto Luongo, který v bráně dostane přednost před Martinem Brodeurem.

Čtěte více: Brodeur doplatil na výkonnost. Osmifinále si nezachytá

Nebyl to jediný problém, který kanadský kouč Mike Babcock musel řešit. Po úvodním snadném vítězství nad Norskem totiž jeho svěřenci nepřesvědčili v zápase proti Švýcarům, kdy stejně jako proti Americe selhala útočná síla výběru.

"Ale nemyslete si, že jsme pořád v šoku a že tady sedíme se svěšenými hlavami," konstatoval manažer Steve Yzerman.

Německo brankáře nemění

Kanada se ještě může ukliďnovat tím, že Němci nejsou Američané a rozhodně nemají v bráně někoho tak výborného jako Ryana Millere, který jim v posledním duelu zneškodnil 42 střel.

Osmifinálový soupeř pošle mezi tři tyče Thomase Greisse, brankářskou dvojku San Jose.

Rozhodl o tom trenér Uwe Krupp, jenž mladého gólmana přes kritiku veřejnosti podržel. Chce, aby cítil jistotu. "Pokud máme mít šanci, musí být Thomas naším nejlepším hráčem," uvedl kouč.

Němci ještě na turnaji nezískali ani bod, prohráli i s Běloruskem a překvapení od nich čeká málokdo.

Na olympiádě navíc ještě Kanadu nikdy neporazili a jejich poslední výhra nad zámořským týmem se datuje do roku 1987, kdy ji zdolali na světovém šampionátu ve Vídni.

Marco Sturm, asi největší hvězda outsiderů, ale připomíná, že dobrý výsledek nemusí být daleko.

"Samozřejmě jsou Kanaďané naštváni a budou si nás chtít spravit náladu. Když nám vše vyjde, mohli bychom překvapit. Stačí dobře bránit a bruslit jako Švýcaři," dodal útočník Bostonu.

Zápas budeme od 1:30 sledovat on-line ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy