11 gólů! Jágra a spol. zastínil zabijácký Jestřáb Rozsíval!

FOTO Černí jestřábi pokazili Jágrovi oslavu jubilea
Skóre zápasu otevřel otevřel v sedmé minutě v oslabení Michal Handzuš,...
... z čehož určitě neměl radost Jaromír Jágr (v černém). Mimochodem, Jágr byl na ledě ve chvíli, kdy Boston dostal první i poslední, rozhodující gól.
Handzuš po 129 minutách a 14 vteřinách ukončil finálovou neprůstřelnost domácího gólmana Raska.
V 15. minutě Bruins nejprve při přesilovce zazvonili na tyč po bombě zadáka Toreyho Kruga, ale stihli v ní posléze i vyrovnat.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
20. 6. 2013 5:01
Report ze čtvrtého finálového souboje Stanley Cupu mezi Bostonem Bruins a Chicagem Blackhawks.

Boston - V nádhernou přestřelku se proměnil čtvrtý finálový souboj Stanley Cupu mezi Bostonem a Chicagem, které rozhodl až v 70. minutě obránce hostí Brent Seabrook.

"Byl to velký zápas. Museli jsme několikrát reagovat na odpověď Bostonu, ale povedlo se. Myslím, že jsme odčarovali kouzlo Raska," pronesl po zápase autor vítězné branky pro Nhl.com.

Finále Stanley Cupu přináší neskutečnou podívanou

"Jestřábi" tak srovnali stav série na 2:2, pátý zápas je na programu v noci na neděli, opět od 2:00 hodin SELČ. V dresu obou celků se dnes bodově prosadili všichni čeští i slovenští hokejisté na ledě.

Čeho se v této sérii ještě dočkáme? Bylo tu páté nejdelší finále historie NHL, dva vítězné góly člena třetí formace Bostonu Daniela Pailleho, nula finského fantóma Tuukky Raska a nyní jedenáct branek v zápase, kde se pod sedmi z nich podepsali beci obou celků...

Red Bull? Ne, Chicagu dal křídla Hossa

Hosté začali zápas daleko lépe, vlétli na soupeře jako kdyby jim dodal křídla nikoliv Red Bull, ale navrátilec do sestavy Marián Hossa. Už v sedmé minutě obral na modré v oslabení Seguina o kotouč Saad a jeho práci dokončil hodinářsky přesnou ranou Handzuš.

O tři minuty později byl poměr střel 7:1 pro Chicago, jenže domácí poslala přece jen na koně další přesilovka. Na ledě strávila skoro dvě minuty kompletní osmička hráčů (až na Marchanda, který kvůli otřesení po srážce střídal), Krug ještě svou střelou orazítkoval jen tyč, jenže poté unavený Saad nevyhodil nejprve po mantinelu, poté zakopl s kotoučem na holi o kruhy a Peverly nádhernou střelou švihem vyrovnal.

I díky už druhému vyloučení Keitha na konci první třetiny začali domácí tu druhou náporem, jenže ani přes enormní snahu Jágra s Bergeronem z toho "nezapršelo". A tak přišly velké chvíle českého beka Michaela Rozsívala.

Rozsíval nahrál na dva góly

Nejprve jeho bombu od modré parádně tečoval za bezmocného Raska kapitán Chicaga Jonathon Toews, pro kterého to byl teprve druhý gól v letošním play off a třetí za poslední tři roky ve vyřazovacích bojích, poté puk po Rozsívalově nahození poslal do branky i přes "létajícího Fina Raska" Kane.

Tím ale akční druhá dvacetiminutovka teprve odstartovala. Dvakrát se před Raskem objevil osamocený Sharp, ani jednou neuspěl. Jak na to, mu ukázal až mladík Krüger po krásné nahrávce Frolíka. Ten ale zvyšoval pouze na 4:2, protože chvíli před ním pro změnu práci Krejčího a Cháry dokončil buldok Lucic.

Domácí kouč Claude Julien si vzal oddechový čas a svým ovečkám důrazně připomněl, kde že se to nacházejí a o co na ledě běží. Zabralo to. Ve 38. minutě využil Bergeron přesilovou hru, když se kotouč odrazil od zadního mantinelu a doslova přeskákal branku Chicaga a dopadl do brankoviště přímo na hokejku kanadského útočníka.

Jágr opět ukázal, jak moc je pro Boston důležitý

V úvodu třetí části hry pak absolvovala první lajna Bostonu skoro 80vteřinové střídání, které ale zakončila gólem. Jágr vybojoval u zadního mantinelu proti přesile kotouč, předložil ho na kruhy Bergeronovi a Crawford neměl nárok - 4:4, začínalo se od začátku.

Hosté se ale oklepali, Bickell trefil tyč a poté jim na koně pomohlo české duo v dresu Bostonu. Nejprve šel ven v úvodu přesilovky Jágr, který nechtěně trefil do zubů Keitha, chvíli poté si mohl na trestné poklábosit česky, jelikož mu dělal společnost Krejčí, který zastavoval hákováním v brejku Kanea.

Krátké oslabení 3 na 5 ještě Boston ustál, jen co vlétl na led Jágr ale z dorážky překonal Raska desátým gólem v play off Sharp. Kromě osobního jubilea to bylo první oslabení za posledních osm zápasů v řadě, které "Medvědi" neubránili. Za tu dobu hráli soupeři Bostonu 30krát v početní výhodě, gól nedali ani jeden.

Domácí vyrovnali během jedné minuty

Jenže z vedení se hosté radovali přesně 55 vteřin. To Horton s Krejčím a Ferencem uhájili na několik pokusů útočné pásmo, kotouč se dostal na hůl Boychuka a černou gumu po jeho příklepu málem nezastavila ani síťka v brance Chicaga, natož pak lapačka Crawforda - 5:5.

Od této chvíle vládli až do konce základní hrací doby na ledě domácí, kýženou vítěznou branku ale nevstřelili, stejně jako v nástupu do prodloužení. A tak udeřilo na druhé straně - kotouč po střele Seabrooka hledal Rask na cestě do branky marně, uzřel ho až za svými zády.

Přestože ve finále Stanley Cupu vedl poprvé jeden ze soupeřů o více jak gól, rozhodlo potřetí v sérii až prodloužení. Hráči obou týmů tak už nabídli fanoušků ne čtyři, ale de facto pět zápasů a necelou jednu třetinu navrch...

Finále Stanley Cupu - čtvrtý zápas:

Boston Bruins - Chicago Blackhawks 5:6 po prodloužení (1:1, 2:3, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Peverly (Ference), 35. Lucic (Chára), 38. Bergeron (Chára, Jágr), 43. Bergeron (Jágr), 53. Boychuk (Horton, Krejčí) - 7. Handzuš (Saad), 27. Toews (Rozsíval), 29. Kane (Bickell, Rozsíval), 36. Krüger (Bolland, Frolík), 52. Sharp (Hossa, Keith), 70. Seabrook (Bickell, Kane). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely: 33:47. Stav série: 2:2.