Stalo se na letišti: Sáblíková odmítla žádost o ruku

Martin Jůzek
2. 3. 2010 15:22
Martina Sáblíková dostala nečekanou nabídku
Martina Sáblíková (vlevo) při příletu na letiště
Martina Sáblíková (vlevo) při příletu na letiště | Foto: Jan Langer

Praha - Z Vancouveru se dnes do Prahy vrátila nejúspěšnější česká výprava v olympijské historii. Úterní přílet Sáblíkové, Bauera a dalších sportovců přilákal na ruzyňské letiště desítky věrných fanoušků.

"My chceme Martinu, my chceme Martinu," bouřily po poledni skupinky příznivců, kteří se dovolávali trojnásobné rychlobruslařské medailistky. Jak se o několik minut později ukázalo, nebyli sami.

Někdo totiž šel úspěšnou rychlobruslařka přivítat s tím, že si ji vezme za ženu.

Dvaadvacetiletá olympionička sama na tiskové konferenci přiznala, že netušila, co má doma očekávat. "Nevím, jestli si na takový zájem zvyknu," poznamenala Sáblíková ještě před nečekanou nabídkou ke sňatku.

Čtěte více: Ruzyně bouřlivě vítala Sáblíkovou. "Je to hustý," řekla

Co se vlastně stalo? Představte si, že se vás po sportovně laděných otázkách najednou někdo zeptá, zda už vás někdo nepožádal o ruku. Sáblíková zachovala klidnou tvář a odpověděla, že takovou nabídku nemá.

"Máte," zvolal zčista jasna neznámý člověk, přišel k ní a podal jí květiny spolu s prstenem. Rychlobruslařka s bravurou odmítla.

Tisková konference mohla pokračovat a Sáblíková si mohla oddechnout, opět už odpovídala na typické otázky. Co ale měly znamenat předchozí okamžiky? Pokud vás zajímá, zda udělala svým "ne" dobře, tak "ano".

Muž, který se s ní chtěl oženit, ji totiž musel požádat o ruku.

Z prostého důvodu: Později prozradil, že je rozhlasový moderátor Marek Leština a k nabídce ke sňatku ho vedla prohraná sázka. Neuhádl, kolik medailí Sáblíková získá.

A co by dělal, kdyby rychlobruslařka kývla? "Kdyby mě chtěla? Vzal bych si ji, není to špatná partie," odvětil s vážnou tváří.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy