Tomáš Řepka podruhé rozvedený, Berdych, Krpálek nebo Gebre ženáči

Tomáš Řepka se letos podruhé rozvedl. Vztahy ukončili i Cristiano Ronaldo, nebo Lewis Hamilton. Naopak do svazku manželksého vstoupili Tomáš Berdych, Lukáš Krpálek nebo Theo Gebre Selassie.
Tomáši Řepkovi nevyšlo ani jeho druhé manželství. S modelkou Vlaďkou Erbovou se rozešel během léta.
Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka se na podzim rozvedl s dlouholetou manželkou Ivanou, se kterou má boss českého tenisu tři dospělé dcery.
Na začátku letošního roku se hvězdný Portugalec po pěti letech rozešel s ruskou modelkou Irinou Šajkovou.
Také britský šampión formule 1 Lewis Hamilton letos ukončil dlouholetý vztah. S americkou zpěvačkou Nicole Scherzingerovou se rozešel na začátku roku po osmiletém vztahu.
Foto: www.facebook.com
David Janeczek David Janeczek
25. 12. 2015 17:52
V uplynulém roce se v českých luzích a hájích oženil tenista Tomáš Berdych nebo judista Lukáš Krpálek a spousta dalších skvělých sportovců. Naopak svazek manželství podruhé opustil Tomáš Řepka.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy