Vémolova snoubenka přivedla na svět Rockyho, fanoušek kvůli anketě rozkopal televizi

Erika Šedivá Ondřej Zoubek Erika Šedivá, Ondřej Zoubek
3. 12. 2021 6:16
Zápasník Karlos Vémola slaví narození čtvrtého dítěte. Ke Karlosi juniorovi a dcerám Sky s Lili teď přibyl druhý syn Rocky. V novém vydání Sportovního Sociálu uvidíte i spektakulární nájezd ze světa florbalu nebo emoce, které vyvolala fotbalová anketa Zlatý míč.
Narodil se "nový král“. Karlos Vémola slaví narození dalšího syna, dal mu jméno po šampionovi. | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy