Spartu už trénovat nechtěl, řekl Rosický o Priskem. Promluvil i o posilách

ČTK ČTK
17. 6. 2024 13:23
Nový kouč fotbalového mistra Sparty Dán Lars Friis bude mít za asistenty Jense Askoua, jenž přišel z Göteborgu, a Tima Sparva z letenského béčka.
Brian Priske
Brian Priske | Foto: Reuters

Na odchod kouče Briana Priskeho i kapitána Ladislava Krejčího byl klub podle Tomáše Rosického připravený. Sportovní ředitel klubu to prohlásil na tiskové konferenci.

Priske zamířil do Feyenoordu, reprezentační obránce Krejčí do Girony. Rosický den před začátkem přípravy uvedl, že oba měli v každém přestupním období řadu nabídek a jejich další setrvání bylo pro českého šampiona v danou chvíli neudržitelné.

"Takové změny se nedají moc dobře plánovat. Věděli jsme, že o Briana je velký zájem, každé přestupové období měl nabídky. Museli jsme tedy být připraveni na variantu, která nastala. Spartu už trénovat nechtěl, ale zcela chápu, že chtěl vyslyšet takovou výzvu," uvedl Rosický.

Priskeho odchod byl potvrzen minulý týden, stejně jako povýšení asistenta Friise na jeho místo.

"Lars je s námi 18 měsíců a víte, jaký vliv na náš herní styl měl už za Priskeho. Věděl jsem tedy, že v úzkém okruhu trenérů, který budu případně oslovovat, on bude první," prozradil letenský funkcionář.

Friisovými asistenty budou Askou, jehož český mistr přivedl z IFK Göteborg, a Sparv, který povýšil z letenského béčka. Nahradí Lukase Babalolu, mířícího za Priskem do Rotterdamu.

Sparta naopak udržela Christiana Clarupa, vedoucího fyzické přípravy. Po roce se vrací analytik Stephen Foyston. "Máme hladový realizační tým, o to jsme přesně usilovali," vyzdvihl bývalý reprezentační kapitán.

Krejčí krátce před startem mistrovství Evropy přestoupil do Girony, na Letnou naopak zamířil kosovský útočník Ermal Krasniqi z Rapidu Bukurešť.

"Také Láďa měl každé období nabídky, pro nás nastal čas pro jeho odchod teď, dál to bylo neudržitelné. Momentálně nejednáme s nikým o žádném další odchodu, ale uvidíme, co se stane. Ohledně posil máme plán delší dobu, ale zatím nejsme blízko k příchodu žádného nového hráče," popsal Rosický.

Na začátku přípravy budou chybět Veljko Birmančević, Lukáš Haraslín, Krasniqi, Jan Kuchta, Qazim Laci, Angelo Preciado a Martin Vitík, kteří plní reprezentační povinnosti.

Z hostování se vracejí Ondřej Kukučka, Kryštof Daněk (oba Pardubice), Martin Suchomel (Mladá Boleslav), Václav Sejk (Roda Kerkrade) a Tomáš Schánělec (Zlín).

Z B-týmu byli do áčka povoláni Daniel Rus, Radek Šiler, Roman Mokrovics, Vojtěch Hranoš, Jakub Uhrinčať a Dalibor Večerka.

S prvním mužstvem se bude od začátku připravovat také záložník David Pavelka, jemuž dobíhá smlouva a s vedením klubu jedná o prodloužení.

 

Právě se děje

Další zprávy