Sparta zničila Příbram čtyřmi góly a vrací se na první místo

18. 10. 2015 16:54
Fotbalisté Sparty vyhráli proti Příbrami v 10. kole Synot ligy 4:0 a opět se usadí na prvním místě tabulky. Dvěma góly se na tom podílel Kehinde Fatai.
Radost Sparty
Radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Příbram - I přes rozpačitý první poločas nakonec fotbalisté Sparty v 10. kole Synot ligy jednoznačně dominovali na hřišti Příbrami a vyhráli 4:0. Dvěma góly se na tom podílel Kehinde Fatai. Letenští tak budou po třetině soutěže dál na prvním místě tabulky.

Sparťané se vrací na první místo

Sparta nastoupila v totožné sestavě, v jaké v minulém kole doma přehrála Slovácko rovněž 4:0. Tentokrát se však dlouho zdálo, že na gólové hody nenaváže.

Příbram dlouho potvrzovala, že během reprezentační pauzy pracovala na defenzivě, která je nejhorší v lize, a hosty k ničemu nepouštěla. Směrem dopředu pak hledala dlouhými nákopy Bednáře, který se vrátil po zranění. Bývalý útočník Sparty však v soubojích s Costou většinou prohrával.

Dlouho se tak hrálo bez šancí, od 25. minuty se však Příbrami začaly dařit brejky. Nejprve z toho byl roh, po kterém hlavičkoval Hnaníček, ale Bičík jeho střelu vyrazil. Chvíli nato kličkoval ve vápně Štípek, který obešel i gólmana, ale dostal se mimo střelecký úhel a šanci nevyužil.

Největší šanci pak měl Bednář, který běžel z úhlu sám na brankáře, ale trefil jen Bičíka, který rychle vyběhl. Až ve 42. minutě poprvé vážněji zahrozila Sparta: Dočkalův centr prolétl na zadní tyč k Lafatovi, který měl polovinu branky odkrytou, ale ze dvou metrů hlavou přestřelil.

Sparťanský kanonýr si ale reputaci napravil deset minut po změně stran. Matějovský lobem vyslal do šance Fataie, toho ještě Hruška vychytal, ale Lafata byl opět na správném místě a dorážkou vstřelil osmý gól v sezoně. Vysvobodil tak do té doby se trápící Spartu.

O deset minut později přišla pojistka po rohovém kopu. Od Costy se míč odrazil k Fataiovi a i on potvrdil střeleckou formu. Navíc v 77. minutě přidal třetí gól po rychlé křídelní akci Konatého s Marečkem a trefil se tak už popáté z posledních tří zápasů.

Minutu před koncem skóre završil střídající Konaté, který zakončil brejk tvrdou ranou pod břevno.

10. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:4 (0:0)

Branky: 66. a 77. Fatai, 55. Lafata, 89. Konaté. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Moláček - Jílek, Houdek. ŽK: Rezek, Hnaníček, Dosoudil, Krameš - Frýdek, Costa. Diváci: 6827.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Krameš (84. Januška) - Štípek (78. J. Mareš), Pilík, Rezek (60. Barák) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Jiráček, Matějovský - Fatai, Dočkal (83. Hušbauer), L. Krejčí (84. Litsingi) - Lafata (70. Konaté). Trenér: Ščasný.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16