Španělský fotbal a reprezentace

Španělští fotbalisté jsou aktuálně nejlepší na světě. Alespoň co se mezinárodních úspěchů na fotbalové scéně týče.

Španělská seniorská reprezentace ovládla jak mistrovství světa 2010, tak i dva "obklopující" evropské šampionáty, veleúspěšná je navíc i její mládež, futsalisté i plážoví fotbalisté.

Na MS 2014 v Brazílii ale překvapivě vyhořel už v základní skupině. Tým se kvalifikoval na závěrečný turnaj mistrovství Evropy 2016, Tam ho už v osmifinále vyřadil celek Itálie.

Trenérem španělské reprezentace je Vicente del Bosque, kapitánem brankář Iker Casillas. Nejlepším střelcem historie je barcelonský David Villa.

Nejvyšší španělskou soutěží je La Liga , kterou v uplynulé sezoně 2015-16 vyhrála FC Barcelona.

Mezi významné španělské fotbalisty současnosti patří například David Villa, Fernando Torres, Xavi nebo Andrés Iniesta.

Barcelona se chce zbavit Griezmanna. Příběh o Neymarově návratu pokračuje
Zahraniční ligy

Barcelona se létě pokusí už po jedné sezoně prodat francouzského fotbalistu Antoinea Griezmanna.
Vaclík se vrátil a remizoval se Sevillou v Madridu. Barcelonu spasila penalta

Barcelona se díky výhře nad San Sebastianem vrátila do čela tabulky, ale Real odehraje 27. kolo až v neděli. Sevilla remizovala na hřišti Atlética.
Real může v El Clásiku ztratit sezonu. Jeho krizi načala Plzeň, tvrdí ve Španělsku

Ve dvou týdnech může Real Madrid ztratit celou sezonu.
Problém pro Real a Belgii. Hazard si obnovil zranění a může chybět nejméně tři měsíce

"Bílý balet" zatím délku Hazardovy absence neoznámil. Pouze uvedl, že bude chybět v Lize mistrů proti Manchesteru City i v následném El Clásicu.
Starý dobrý kanonýr Messi. Hvězda čtyřmi góly rozdrtila Eibar a Barca vede ligu

Lionel Messi zařídil čtyřmi góly ve 25. kole španělské fotbalové ligy Barceloně výhru nad Eibarem 5:0.
Sestřihy Ligy mistrů: Fenomén Haaland zastínil hvězdy PSG, Dortmundu vystřílel výhru
4:25
Liga mistrů

Liverpool nenašel recept na precizní obranu Atlética a v Madridu vůbec nevystřelil na bránu. Haaland se s deseti góly dotáhl do čela tabulky střelců.
Real přišel v závěru o výhru nad Vigem. Na Barcelonu už má jen bod

Fotbalisté Realu Madrid ve 24. kole španělské ligy doma nečekaně remizovali s Celtou Vigo 2:2 a vedou tabulku už jen o bod před mistrovskou Barcelonou

Atlético Madrid v lize opět nevyhrálo, ve Valencii získalo bod

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve 24. kole španělské ligy 2:2 ve Valencii a na čtvrtém místě tabulky mají o bod víc než pátá Sevilla. Z posledních pěti ligových zápasů vytěžil madridský celek jedinou výhru.

Hosty dostal do vedení Marcos Llorente, k němuž se v 15. minutě odrazil míč v malém vápně. Další dva góly padly v závěru první půle: nejprve po netradičním centru Maxiho Lópeze, který poslal míč před branku prudkým odrazem o zem, vyrovnal hlavou Gabriel Paulista, ale krátce nato vrátil madridskému mužstvu náskok přízemní střelou z dálky ghanský záložník Thomas Partey.

Po přestávce znovu srovnal stav Geoffrey Kondogbia, který v tísni dokázal akrobaticky trefit centrovaný míč a poslat ho mimo dosah slovinského brankáře Jana Oblaka. Valencie poté marně útočila na výhru, získaný bod jí nicméně pomohl k posunu na šestou příčku, jejíž držitel si zahraje kvalifikaci Evropské ligy.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Valencie - Atlético Madrid 2:2 (40. Paulista, 59. Kondogbia - 15. M. Llorente, 43. Partey).

Francouzská fotbalová liga - 25. kolo:

Monako - Montpellier 1:0 (52. Slimaní).

Boloňské vítězné tažení pokračovalo i v Římě, dva góly dal Barrow

Fotbalisté AS Řím prohráli v utkání 23. kola italské ligy 2:3 s Boloňou a nevyužili možnost dostat se na čtvrté místo tabulky před Atalantu Bergamo. Boloňa, které opět chyběl zraněný Ladislav Krejčí, zvítězila potřetí za sebou a vystoupala už na šestou příčku. Dva góly dal gambijský útočník Musa Barrow.

Boloňští hráči tak udělali radost trenérovi Sinišovi Mihajlovičovi, který se posadil na lavičku jen pár hodin po propuštění z nemocnice. Padesátiletý srbský kouč ukončil terapii po říjnové transplantaci kostní dřeně.

Hostům zajistil v 16. minutě vedení střelou zblízka Riccardo Orsolini, krátce nato však vlastním gólem vyrovnal Stefano Denswil. Za pár minut ale Boloňa vstřelila druhou branku, technickou střelou z rohu šestnáctky se prosadil Barrow.

Jednadvacetiletý gambijský útočník, který přišel v lednu z Bergama, pak skóroval i po změně stran po samostatné akci a sebevědomé kličce ve vápně. Henrik Mchitarjan dokázal hlavou už jen snížit, naděje na vyrovnání klesly po vyloučení Bryana Cristanteho deset minut před koncem. Římský celek v Serii A prohrál čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AS Řím - Boloňa 2:3 (22. vlastní Denswil, 72. Mchitarjan - 26. a 52. Barrow, 16. Orsolini).

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Alavés - Eibar 2:1 (46. Pérez, 66. Burke - 83. Orellana).

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Angers - Lille 0:2 (14. Osimhen, 75. Sanches).

Jdeme správným směrem, řekl trenér Setién po vyřazení Barcelony

Navzdory vyřazení fotbalistů Barcelony ve čtvrtfinále Španělského poháru s Bilbaem po prohře 0:1 byl trenér Quique Setién s výkonem týmu spokojený.
Pohárové senzace ve Španělsku. Real dostal doma čtyři góly, končí i zoufalá Barcelona

Proti lídrovi La Ligy se trefil i Martin Ödegaard, který v San Sebastianu hostuje právě z "Bílého baletu". Barcelona dostala v Bilbau gól v nastavení.
V Barceloně to vře. Messi se pustil do sportovního ředitele, se kterým sám hrával

"Myslím, že pokud mluvíte o hráčích, musíte je i pojmenovat. Jinak všechny poskvrníte a pomáháte šířit zvěsti, které nejsou pravdivé," uvedl kapitán.
Real jde do čela španělské ligy, Atlético remizovalo s posledním

Fotbalisté Realu Madrid se dostali do čela španělské ligy po vítězství 1:0 v utkání 21. kola na hřišti Valladolidu.
Casemiro dvakrát překonal Vaclíka. Real přetlačil Sevillu a je první

Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a vedou tabulku o tři body před Barcelonou.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Barcelona vyhodila trenéra z prvního místa. Skončil Valverde, Xavi ho ale nenahradí

Fotbalová Barcelona se rozhodla k překvapivému kroku. Na lavičce španělského mistra skončil Ernesto Valverde. Důvodem byly špatné výsledky v pohárech.
Fotbal

Fotbalisté Realu Madrid se v Saúdské Arábii probojovali do finále španělského Superpoháru.

Sevilla s Vaclíkem remizovala doma s Bilbaem

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem ztratili po krátké zimní přestávce v 19. kole španělské ligy body s Bilbaem po remíze 1:1. Českého reprezentačního gólmana překonal v 15. minutě Ander Capa, což byla jediná střela hostů v celém zápase. Sevilla tak nevyužila šanci dotáhnout se bodově na druhý Real Madrid.

Vaclíka překonal Capa prudkou ránou na zadní tyč a připravil ho o možné deváté čisté konto v ligové sezoně. Domácí favorit si poté vytvořil tlak, ale dočkal se jen vyrovnání. Po hodině hry si míč do vlastní sítě srazil obránce Núňez.

Sevilla na třetím místě v tabulce ztrácí před víkendovým pokračováním dva body na Real a čtyři na Barcelonu.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Valladolid - Leganés 2:2 (8. a 79. Ünal - 4. Braithwaite, 13. Mesa), FC Sevilla - Bilbao 1:1 (60. vlastní Núňez - 15. Capa).