Šlesingr jel na vítězství. Minul však poslední terč

17. 12. 2009 18:30
Český biatlonista skončil v Pokljuce čtvrtý.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: Reuters

Pokljuka - Biatlonista Michal Šlesingr obsadil v závodě Světového poháru na 20 km ve slovinské Pokljuce čtvrté místo. Pokud by však český reprezentant neminul poslední terč, předstihl by vítězného Rakušana Christopha Sumanna.

Šestadvacetiletý Šlesingr odstřílel úvodní tři položky bez jediné chyby a v závěru závodu útočil na první místo. Poslední z dvaceti střel však minul terč a trestná minuta ho srazila na čtvrté místo.

Český reprezentant dojel do cíle se ztrátou 53,8 vteřiny na třetím místě, z něj ho však sesadil Francouz Simon Fourcade.

Šlesingr se v Pokljuce postaral o nejlepší výsledek českých biatlonistů za poslední dvě sezony. Předloňský vicemistr světa obsadil čtvrtou příčku potřetí v kariéře. Na kontě má v závodech SP ještě jeden triumf, druhé místo a dvě třetí příčky.

Z dalších českých reprezentantů bodoval pouze Jaroslav Soukup na 30. pozici, ostatní se mezi nejlepších čtyřicet závodníků nevešli. Tomáš Holubec skončil na 66. pozici, Roman Dostal obsadil 82. příčku, Ondřej Moravec doběhl na 88. místě a Zdeněk Vítek byl ještě o příčku horší.