Wimbledon se blíží, vysílat ho bude i neplacená televize

Aleš Vávra Aleš Vávra
14. 6. 2013 9:00
Nejen placený kanál Nova Sport, ale také běžně přístupný Fanda nabídne desítky přímých přenosů z All England Clubu.
Obhájí Serena Williamsová titul na Wimbledonu? Uvidíme na obrazovkách Novy Sport a Fandy.
Obhájí Serena Williamsová titul na Wimbledonu? Uvidíme na obrazovkách Novy Sport a Fandy. | Foto: Reuters

Praha - Sotva skončil triumfem Rafaela Nadala a Sereny Williamsové letošní nádherný ročník grandslamového French Open, už se kvapem blíží další atraktivní tenisový svátek.

Legendární Wimbledon začne v londýnském All England Clubu už za deset dní a na nezapomenutelné bitvy českých tenistů i největších světových hvězd se mohou těšit i čeští televizní diváci.

A to i ti, kteří nemají předplacenou kabelovou televizi. Wimbledon bude sice na přelomu června a července vysílat jako obvykle placený kanál Nova Sport, ale současně sesterská stanice Fanda, kterou lze sledovat bez poplatků.

Diváci se tak mohou těšit na celkem 65 přímých přenosů z mužské i ženské dvouhry, čtyřhry, mixu, a dokonce i z juniorské části turnaje.

Diváci nepřijdou o žádný důležitý zápas

"Vybírat budeme z dvanácti monitorovaných kurtů tak, aby diváci nepřišli o žádný důležitý zápas. Letos poprvé vysíláme Wimbledon na dvou stanicích a placeném portálu voyo.cz, takže diváci budou mít na výběr, která utkání chtějí sledovat," řekl serveru Aktuálně.cz ředitel vysílání Marek Kindernay.

Například finálový zápas mužské dvouhry budou v neděli 7. července od 15 hodin vysílat obě zmíněné stanice souběžně, tak aby si zápas užil i divák, který nemá možnost sledovat placenou Novu Sport.

Televize slibuje 200 hodin tenisu

Komentátoři nebudou působit přímo v Londýně, turnajem budou provázet z pražského studia.

"Další doprovodná studia neplánujeme, chceme se v maximální míře soustředit na co nejširší nabídku přímých přenosů, takže studiem nebudeme diváky zdržovat od tenisu," uvedl Kindernay.

Každý hrací den začne na Nova Sport už ve 12:30 a skončí pozdě večer v půl dvanácté souhrnem dne. Celkem budou moci diváci shlédnout téměř 200 hodin přímých přenosů.  

Nova si bude držet práva i nadále

Nova si od vysílání Wimbledonu hodně slibuje. "Patří mezi naše klíčové programové pilíře, jedná se o nejslavnější a nejkvalitnější tenisový turnaj. Nova Sport má práva už mnoho let a bude si je držet i nadále," vyslal vzkaz směrem ke konkurenci Kindernay.

"Tenis patří u nás mezi nejpopulárnější sporty a my se exkluzivně věnujeme vysílání nejprestižnějších tenisových turnajů už mnoho let. Wimbledon patří jednoznačně mezi vrcholy. Českým a slovenským tenistům se na tomto turnaji daří, takže se všichni můžeme těšit na skvělý sportovní zážitek," dodal ředitel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy