Slavia porazila Táborsko, první gól za Slavii si připsal Linhart

15. 1. 2016 13:15
Fotbalisté Slavie vyhráli i třetí zápas zimní přípravy. Po víkendových triumfech nad Kolínem a Vlašimí dnes v Nymburce porazili druholigové Táborsko zásluhou povedené druhé půle 3:1.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Nymburk - Fotbalisté Slavie vyhráli i třetí zápas zimní přípravy. Po víkendových triumfech nad Kolínem a Vlašimí dnes v Nymburce porazili druholigové Táborsko zásluhou povedené druhé půle 3:1. Premiérový gól v červenobílém dresu si připsala nová posila Zdeněk Linhart a mezi tyčemi si poprvé za Pražany zachytal brankář Jiří Pavlenka.

Trenér Dušan Uhrin mladší poslal do každého z poločasů dvě rozdílné jedenáctky. Hlavně v první půli komplikoval hru zasněžený terén a žádná ze zimních posil se neprosadila.

Až po přestávce otevřel skóre chytrým lobem přes brankáře srbský ofenzivní záložník Miljan Vukadinovič. A v 69. minutě se po povedené kombinační akci pěkně trefil střelou bez přípravy na zadní tyč Jaromír Zmrhal.

Slávistický brankář Pavlenka, který po přestupu z Ostravy odchytal za Pražany druhý poločas, pak nedosáhl na podobně umístěnou ránu, ale poslední slovo měl favorit. Posila červenobílých z Českých Budějovic Linhart přetlačil v 90. minutě obránce a sám před brankou nezaváhal.

Kvůli drobným zdravotním problémům nechal Uhrin odpočívat další z posil Lukáše Železníka, kanonýra Milana Škodu a záložníky Jana Štohanzla, Karla Pitáka a Levana Keniju.

Přípravné fotbalové utkání v Nymburce:

Slavia Praha - MAS Táborsko 3:1 (0:0)

Branky Slavie: 50. M. Vukadinovič, 69. Zmrhal, 90. Linhart.

Sestava Slavie:

I. poločas: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli, T. Jablonský - T. Souček - Vošahlík, Hušbauer, Černý - Mešanovič, Kuchta.

II. poločas: Pavlenka - Holík, Latka, Frydrych, Kodr - Mikula, Barák, T. Souček (61. D. Souček), Zmrhal - M. Vukadinovič, Linhart. Trenér: Uhrin ml.