Eden: Velké řádění zanechalo drobné škody

Eden: Velké řádění zanechalo drobné škody
Ani uvnitř na stadionu nevidíte žádnou apokalypsu.
Však tady pracovníci úklidové firmy od brzkého rána plní plastové pytle odpadem.
Hmatatelné důkazy fanouškovského hněvu odjedou do spalovny. Zapomeňte.
Ta prkénka, která jste viděli létat vzduchem, byly z těchto záchodů.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
6. 5. 2011 13:47

Dým, létající odpadkové koše, řinčení skla a obušky policejních těžkooděnců. V těchto kulisách skončil čtvrteční pohárový zápas mezi Slavií a Sigmou Olomouc předčasně o poločase. Druhý den v poledne bylo na stadionu téměř uklizeno. Škody po bouři jsou spíše kosmetické.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy