Skikrosař Kraus medaili nezíská. Vypadl ve čtvrtfinále

21. 2. 2010 22:31
Tomáš Kraus skončil ve čtvrtfinále třetí
Michael Schmid v olympijském závodě
Michael Schmid v olympijském závodě | Foto: Sport

Cypress Mountain - Český reprezentant ve skikrosu a jedna z medailových nadějí Tomáš Kraus nakonec na zimních olympijských hrách cenný kov nezíská.

Cesta pětatřicetiletého závodníka skončila v nedělních závodech v Cypress Mountain už ve čtvrtfinále, kde skončil třetí za dvojicí Gavaggio - Matt.

Právě Andreas Matt se nakonec probojoval až do finále, kde nestačil jen na vítězného Švýcara Schmida. Třetí pak skončil Nor Greonvold.

Rodák z Děčína si užil mírné drama už v kvalifikaci, do níž vstoupil jako sedmý v pořadí, nicméně i po dojezdu se mu načítal čas. Výsledek o hodnotě 1:14,10 nenapovídal nic nadějného, naopak mu v danou chvíli patřila šestá příčka ze sedmi.

Organizátoři však později, k úlevě českých příznivců, konečný čas poupravili a výsledek 1:13,75 už potřebnou kvalifikaci do osmifinále zajistil. Nakonec to stačilo na jedenácté místo.

V osmifinálové jízdě však byl již Kraus suverénní a zajistil si postup z prvního místa. Konec ale přišel překvapivě v další fázi.

Do ní odstartoval český zástupce dobře, nicméně hned na druhé bouli poměrně ztratil a dostal se před něj Francouz Gavaggio. V další fázi ho však předjel i Rakušan Matt. S ním pak Kraus sváděl boj do poslední chvíle, nicméně i po závěrečném skoku a dojezdu do cíle ho nakonec nepředčil.

Tento smutný fakt nakonec potvrdila i fotografie. Tomáši Krausovi tak při olympijské premiéře skikrosu patří konečná jedenáctá příčka.

Nedařilo se ani druhému českému zástupci Zdeňku Šafářovi, jehož vyhlídky na dobrý výsledek se rozplynuly už v kvalifikaci. Tam neustál během jízdy jeden ze skoků a po následném pádu jeho účinkování skončilo.

1. Schmid (Švýc.), 2. Matt (Rak.), 3. Grönvold (Nor.), 4. Delbosco (Kan.), 5. Gavaggio (Fr.), 6. Barr (Kan.), 7. Kneller (Austr.), 8. Flisar (Slovin.), 9. Kerr (Jam.), 10. Hayer (Kan.), 11. Kraus - vyřazen ve čtvrtfinále, ...Šafář - nedokončil kvalifikaci.