Sergej Usťugov

Běžkyně na lyžích Razýmová vyhrála přípravný závod na sezonu SP

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová vyhrála v přípravě na novou sezonu Světového poháru kontrolní závod FIS na 10 kilometrů volně ve finské Ounasvaaře. Další reprezentantka Kateřina Janatová obsadila čtvrté místo.

Razýmová porazila o 1,4 sekundy Rakušanku Teresu Stadloberovou, třetí skončila s odstupem 37,3 sekundy Anna Něčajevská. Janatová na Rusku ztratila tři sekundy. V první desítce doběhla z Češek ještě devátá Sandra Schützová.

Mezi muži skončil na trati 15 kilometrů volně Michal Novák na sedmém místě. Za vítězným Sergejem Usťugovem z Ruska zaostal o 1:27,9 minuty.

Klaebo a Nilssonová zopakovali na Tour de Ski sprinterské triumfy z úvodního dílu
Zimní sporty

Norský lyžař Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Stina Nilssonová vyhráli třetí etapu Tour de Ski, kterou byly sprinty volnou technikou ve Val Müstairu.
Ruskými sportovci roku jsou běžkař Usťugov a výškařka Lasickeneová
Ostatní sporty

Sportovci roku se v Rusku stali mistři světa běžec na lyžích Sergej Usťugov a výškařka Maria Lasickeneová.
Lyžařka Nováková poprvé v sezoně bodovala. Na desítce v Davosu obsadila třináctou pozici

Petra Nováková skončila v závodě na 10 km volně v Davosu na třináctém místě a získala první body v sezoně. Zvítězila Östbergová z Norska.

Sprint dvojic klasicky rozhodl pád finišujících závodníků Norska a Finska. Smáli se třetí vzadu Rusové. Usťugov tak protáhl zlatou sérii ze skiatlonu.
Norka Björgenová ve skiatlonu získala už patnáctý titul z MS. Mezi muži se radoval Rus Usťugov

Norka Marit Björgenová ovládla skiatlon na mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti. V mužské kategorii se z vítězství radoval Rus Sergej Usťugo
Usťugov vyhrál v Toblachu i pátou etapu Tour de Ski, ženám už nevládne Nilssonová

Čeští běžci už dnes do Tour nezasáhli, neboť dali přednost přípravě doma na mistrovství světa v Lahti.
Usťugov a Nilssonová si upevnili vedení v Tour de Ski

Usťugov a Nilssonová dnes dojeli první ve stíhacích závodech. Usťugov vyhrál i čtvrtou etapu, Nilssonová zvítězila potřetí.
Bartoň bodoval na úvod Tour de Ski 27. místem ve sprintu

Běžec na lyžích Jan Bartoň obsadil na úvod Tour de Ski 27. místo ve sprintu volnou technikou ve Val Müstair a poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poh
V Lillehammeru zvítězili Halfvarsson a Digginsová, čeští reprezentanti za body výrazně zaostali

Aleš Razým a Petra Nováková se umístili až v páté desítce, Kateřina Smutná pak na dálkové La Sgambedě prohrála ve finiši o 1,3 vteřiny.
Moravec doběhl v Pokljuce dvanáctý, Vítková jedenáctá

Ondřej Moravec skončil dvanáctý v závodu s hromadným startem na Světovém poháru v Pokljuce a zapsal si nejlepší výsledek po olympijských hrách v Soči…
Sprinty v Novém Městě českým lyžařům nevyšly

Kvalifikací sprintu Světového poháru volnou technikou v Novém Městě na Moravě neprošel ani jeden z českých běžců na lyžích.