Schalke vyhrálo souboj o čtvrté místo s Mönchengladbachem

18. 3. 2016 22:43
Radost fotbalistů Schalke.
Radost fotbalistů Schalke. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke porazili v německé lize Mönchengladbach 2:1 a vystřídali ho v tabulce na čtvrtém místě zaručujícím účast v předkole Ligy mistrů.

Domácí tým se v Gelsenkirchenu dostal do vedení po vlastní brance Martina Hintereggera, na kterou v 79. minutě odpověděl Dán Andreas Christensen. Vítězství Schalke zařídil v 83. minutě Leon Goretzka, jenž se vrátil do sestavy po třítýdenní pauze zaviněné zraněním ramene. Jeho střelu z 18 metrů ještě tečoval ramenem hostující Granit Xhaka, takže brankář Yann Sommer byl bezmocný.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:1 (59. vlastní Hinteregger, 83. Goretzka - 79. Christensen).