Sazka je mrtvá. Kdo bude novým králem?

Zbyněk Klíč
21. 7. 2011 21:25
Dvě největší loterijní společnosti nastoupily do boje o bývalé sázkaře Sazky.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pád Sazky znamenal, kromě vyschnutí finančních toků do sportovních svazů, zároveň otevření prostoru na poli číselných loterií pro další firmy.

Jako první odstartoval, pod názvem Tipšestka (původní název Tipsportca, totiž zakázal soud), svoji hru Tipsport.

Její princip spočívá v tipování 6 čísel z 36, přičemž výhru berou už i ti, kteří trefí tři čísla. Celková výhra je rozdělena v poměru 40:5:15:40 mezi tipy v prvním, druhém, třetím a čtvrtém pořadí.

Pokud není v některém pořadí výhry dosaženo, převede se nevyčerpaná částka do dalšího období. Tak to jde až do doby, kdy padne první pořadí. Losování probíhá jednou týdně, a to v neděli od 19:00 do 20:00 hodin. Minimální vklad je 15 korun.

Čtěte také:

Fortuna spustí dřív loterii a přetahuje Sazce terminály
Boj o loterijní trh zesiluje, Fortuna má 1000 terminálů
Fortuna riskuje. Při výrobě milionářů dává pevné výhry

Dva dny po Tipsportu zahájila svoji loterii, nazvanou Loto, konkurenční Fortuna, patřící pod skupinu Penta.

Tipuje se v ní 6 čísel ze 49 a barva míčku, který bude při losování z osudí vytažen (každé uhodnutí barvy míčku zdvojnásobuje počet správně tipnutých čísel). Výhra se vyplácí i za správné tipnutí jednoho čísla, případně barvy.

Je možné vsadit také takzvanou systémovou sázku, ve které se tipuje sedm až jedenáct čísel, nebo šťastné číslo - hádá se tu sedmimístné číslo sázenky, přičemž při tipu jednoho (posledního) čísla ze sedmičíslí bere sázející dvouapůlnásobek vsazené částky. Losování hry Loto probíhá dvakrát týdně, ve středu a v sobotu, na televizi Nova. minimální vsazená částka je dvacet korun.

Již před startem Tipšestky a Lota provozovala číselnou loterii, pod názvem Korunka, společnost Chance.

Tipují se v ní tři až šest čísel ze 49 tažených. Je možné tipovat také lichá nebo sudá čísla, popřípadě vsadit různé kombinace čísel. Korunka je losována dvakrát denně, sedm dní v týdnu, a minimální vsazená částka se, podle typu sázky, pohybuje v rozmezí 20 až 55 korun.

Pozadu nezůstává ani společnost SynotTip Iva Valenty, při níž tipujete šest čísel ze čtyřiceti devíti nebo 21 z 99. Další hru pak SynotTip plánuje odstartovat v září.

Tipněte si, která ze čtyř společností získá na trhu největší podíl?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dortmund suspendoval záložníka Sancha za pozdní příchody

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon Sancho. Devatenáctiletého fotbalistu vedení klubu suspendovalo za pozdní návrat z reprezentace, s níž v minulém týdnu prohrál v Praze s českým výběrem 1:2 a v pondělí v Sofii deklasoval Bulhary 6:0.

"Bylo to jen na jeden den, na Ligu mistrů bude zpátky," řekl sportovní ředitel Michael Zorc. Borussia nastoupí ve slávistické skupině F ve středu v Miláně proti Interu.

Podle britských médií se Sancho vrátil do Dortmundu téměř o 24 hodin později, než měl a čas nedodržel opakovaně. Na hřišti se přitom mladému Angličanovi daří, v sedmi bundesligových zápasech dal tři góly. Borussia v sobotu i bez něj porazila lídra tabulky Mönchengladbach 1:0.

Další zprávy