Sazka je mrtvá. Kdo bude novým králem?

Zbyněk Klíč
21. 7. 2011 21:25
Dvě největší loterijní společnosti nastoupily do boje o bývalé sázkaře Sazky.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pád Sazky znamenal, kromě vyschnutí finančních toků do sportovních svazů, zároveň otevření prostoru na poli číselných loterií pro další firmy.

Jako první odstartoval, pod názvem Tipšestka (původní název Tipsportca, totiž zakázal soud), svoji hru Tipsport.

Její princip spočívá v tipování 6 čísel z 36, přičemž výhru berou už i ti, kteří trefí tři čísla. Celková výhra je rozdělena v poměru 40:5:15:40 mezi tipy v prvním, druhém, třetím a čtvrtém pořadí.

Pokud není v některém pořadí výhry dosaženo, převede se nevyčerpaná částka do dalšího období. Tak to jde až do doby, kdy padne první pořadí. Losování probíhá jednou týdně, a to v neděli od 19:00 do 20:00 hodin. Minimální vklad je 15 korun.

Čtěte také:

Fortuna spustí dřív loterii a přetahuje Sazce terminály
Boj o loterijní trh zesiluje, Fortuna má 1000 terminálů
Fortuna riskuje. Při výrobě milionářů dává pevné výhry

Dva dny po Tipsportu zahájila svoji loterii, nazvanou Loto, konkurenční Fortuna, patřící pod skupinu Penta.

Tipuje se v ní 6 čísel ze 49 a barva míčku, který bude při losování z osudí vytažen (každé uhodnutí barvy míčku zdvojnásobuje počet správně tipnutých čísel). Výhra se vyplácí i za správné tipnutí jednoho čísla, případně barvy.

Je možné vsadit také takzvanou systémovou sázku, ve které se tipuje sedm až jedenáct čísel, nebo šťastné číslo - hádá se tu sedmimístné číslo sázenky, přičemž při tipu jednoho (posledního) čísla ze sedmičíslí bere sázející dvouapůlnásobek vsazené částky. Losování hry Loto probíhá dvakrát týdně, ve středu a v sobotu, na televizi Nova. minimální vsazená částka je dvacet korun.

Již před startem Tipšestky a Lota provozovala číselnou loterii, pod názvem Korunka, společnost Chance.

Tipují se v ní tři až šest čísel ze 49 tažených. Je možné tipovat také lichá nebo sudá čísla, popřípadě vsadit různé kombinace čísel. Korunka je losována dvakrát denně, sedm dní v týdnu, a minimální vsazená částka se, podle typu sázky, pohybuje v rozmezí 20 až 55 korun.

Pozadu nezůstává ani společnost SynotTip Iva Valenty, při níž tipujete šest čísel ze čtyřiceti devíti nebo 21 z 99. Další hru pak SynotTip plánuje odstartovat v září.

Tipněte si, která ze čtyř společností získá na trhu největší podíl?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Erdogan změnil názor, s viceprezidentem USA Pencem se nakonec setká

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ve čtvrtek setká s americkým viceprezidentem Mikem Pencem a ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Informoval o tom šéf komunikací turecké vlády. Dříve totiž Erdogan setkání v rozhovoru s televizí Sky News odmítl s tím, že bude jednat pouze se svým protějškem Donaldem Trumpem a nechal se slyšet, že americkou delegaci, která chce jednat o nynější turecké intervenci v Sýrii, odkáže na jejich protějšky v turecké vládě.

Zástupci vlády USA letí do Turecka ve středu, ve čtvrtek pak mají začít oficiální jednání. Pompeo řekl, že cílem mise je najít řešení situace v Sýrii a ne rozbít americko-turecké vztahy.

Další zprávy