Sazka je mrtvá. Kdo bude novým králem?

Zbyněk Klíč
21. 7. 2011 21:25
Dvě největší loterijní společnosti nastoupily do boje o bývalé sázkaře Sazky.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pád Sazky znamenal, kromě vyschnutí finančních toků do sportovních svazů, zároveň otevření prostoru na poli číselných loterií pro další firmy.

Jako první odstartoval, pod názvem Tipšestka (původní název Tipsportca, totiž zakázal soud), svoji hru Tipsport.

Její princip spočívá v tipování 6 čísel z 36, přičemž výhru berou už i ti, kteří trefí tři čísla. Celková výhra je rozdělena v poměru 40:5:15:40 mezi tipy v prvním, druhém, třetím a čtvrtém pořadí.

Pokud není v některém pořadí výhry dosaženo, převede se nevyčerpaná částka do dalšího období. Tak to jde až do doby, kdy padne první pořadí. Losování probíhá jednou týdně, a to v neděli od 19:00 do 20:00 hodin. Minimální vklad je 15 korun.

Čtěte také:

Fortuna spustí dřív loterii a přetahuje Sazce terminály
Boj o loterijní trh zesiluje, Fortuna má 1000 terminálů
Fortuna riskuje. Při výrobě milionářů dává pevné výhry

Dva dny po Tipsportu zahájila svoji loterii, nazvanou Loto, konkurenční Fortuna, patřící pod skupinu Penta.

Tipuje se v ní 6 čísel ze 49 a barva míčku, který bude při losování z osudí vytažen (každé uhodnutí barvy míčku zdvojnásobuje počet správně tipnutých čísel). Výhra se vyplácí i za správné tipnutí jednoho čísla, případně barvy.

Je možné vsadit také takzvanou systémovou sázku, ve které se tipuje sedm až jedenáct čísel, nebo šťastné číslo - hádá se tu sedmimístné číslo sázenky, přičemž při tipu jednoho (posledního) čísla ze sedmičíslí bere sázející dvouapůlnásobek vsazené částky. Losování hry Loto probíhá dvakrát týdně, ve středu a v sobotu, na televizi Nova. minimální vsazená částka je dvacet korun.

Již před startem Tipšestky a Lota provozovala číselnou loterii, pod názvem Korunka, společnost Chance.

Tipují se v ní tři až šest čísel ze 49 tažených. Je možné tipovat také lichá nebo sudá čísla, popřípadě vsadit různé kombinace čísel. Korunka je losována dvakrát denně, sedm dní v týdnu, a minimální vsazená částka se, podle typu sázky, pohybuje v rozmezí 20 až 55 korun.

Pozadu nezůstává ani společnost SynotTip Iva Valenty, při níž tipujete šest čísel ze čtyřiceti devíti nebo 21 z 99. Další hru pak SynotTip plánuje odstartovat v září.

Tipněte si, která ze čtyř společností získá na trhu největší podíl?

 

Právě se děje

před 26 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy