Šampioni vyšli naprázdno. Rittich vychytal Pastrňáka i Zachu

Brankář David Rittich na domácím ledě v Los Angeles předčil v přípravě na nový ročník NHL střelce Bostonu Bruins, včetně mistrů světa z Prahy Davida Pastrňáka s Pavlem Zachou. Odchovanec Dukly Jihlava inkasoval ze čtrnácti střel jen jednou.
David Rittich
David Rittich | Foto: Reuters

Výhru Kings řídil třemi góly Quinton Byfield, který za celou minulou sezonu nasbíral dvacet branek. Další český zlatý medailista z květnového šampionátu David Kämpf asistoval u výhry Toronta na ledě Red Wings 2:0. Dvakrát se trefil Nicholas Robertson.

Columbus s Davidem Jiříčkem prohrál doma s Pittsburghem 1:3. Ve vítězné sestavě Penguins byl i český bek Filip Král, který se vrátil do zámoří po roce ve finské lize. Útočník Radek Faksa v dresu St. Louis nastoupil proti svému bývalému klubu z Dallasu, který ho před lety i draftoval. Blues doma zvítězili v prodloužení 4:3. Faksa odehrál necelých třináct minut, bodově se na výhře nepodílel.

Obránce Jakub Zbořil, usilující o smlouvu s New Jersey, nastoupil s rezervním týmem Devils proti Philadelphii a prohrál 4:5. Zbořil odehrál téměř dvacet minut, bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách měl -1. Vegas prohrálo s Coloradem 1:3, porážku neodvrátil ani centr Tomáš Hertl. Naopak slavit mohl jeho krajan a útočník Ivan Ivan, jenž poprvé během této přípravy nebodoval.