Sáblíkovou sledovalo 1,3 milonu. Zahájení ale netrumfla

jar
15. 2. 2010 16:25
Slavnostní zahájení sledovalo 2,2 milionu diváků
Martina Sáblíková se zlatou medailí
Martina Sáblíková se zlatou medailí | Foto: Sport

Praha - Přestože vítězný závod Martiny Sáblíkové sledoval  v neděli na obrazovkách České televize v průměru 1 milion a 322 tisíc lidí, což je 65 procent všech diváků, kteří v tu chvíli seděli u obrazovek, nejsledovanějším přenosem ČT z Her ve Vancouveru není.

O téměr milion diváků jej předstihl sestřih ze slavnostního zahájení her vysílaný v sobotu odpoledne těsně před začátkem sportovních klání na hrách.

Čtěte také: Úžasný triumf. Sáblíková získala olympijské zlato

Slavnostní ceremoniál ze záznamu sledovaly alespoň tři minuty kontinuálně 2 221 000 diváků. Přitom v přímém přenosu jej vidělo tři minuty kontinuálně "pouhých" 331 tisíc dospělých diváků.

Program ČT2 tak jako vždy při velkých sportovních akcích zaznamenal velký nárůst sledovanosti. V sobotu a neděli jej sledovala téměř šestina všech diváků u televizí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy