Sáblíkovou sledovalo 1,3 milonu. Zahájení ale netrumfla

jar
15. 2. 2010 16:25
Slavnostní zahájení sledovalo 2,2 milionu diváků
Martina Sáblíková se zlatou medailí
Martina Sáblíková se zlatou medailí | Foto: Sport

Praha - Přestože vítězný závod Martiny Sáblíkové sledoval  v neděli na obrazovkách České televize v průměru 1 milion a 322 tisíc lidí, což je 65 procent všech diváků, kteří v tu chvíli seděli u obrazovek, nejsledovanějším přenosem ČT z Her ve Vancouveru není.

O téměr milion diváků jej předstihl sestřih ze slavnostního zahájení her vysílaný v sobotu odpoledne těsně před začátkem sportovních klání na hrách.

Čtěte také: Úžasný triumf. Sáblíková získala olympijské zlato

Slavnostní ceremoniál ze záznamu sledovaly alespoň tři minuty kontinuálně 2 221 000 diváků. Přitom v přímém přenosu jej vidělo tři minuty kontinuálně "pouhých" 331 tisíc dospělých diváků.

Program ČT2 tak jako vždy při velkých sportovních akcích zaznamenal velký nárůst sledovanosti. V sobotu a neděli jej sledovala téměř šestina všech diváků u televizí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy