S Ruskem stačí bod. Chceme ale vyhrát, hlásí hokejisté

kub
20. 2. 2010 16:58
Zápas o první místo Česko - Rusko se hraje v neděli

Vancouver - Šest bodů již čeští hokejisté na olympiádě ve Vancouveru na svém kontě mají.

A ještě jeden jim chybí, aby měli jistotu prvního místa a přímého postupu do čtvrtfinále.

Získat jej nebude nic snadného.

Zásadně proti totiž bude jeden z velkých favoritů na celkové vítězství v olympijském turnaji - ruská sborná s hvězdami jako Ovečkin, Malkin, Gončar nebo Kovalčuk.

Nejdřív paráda, pak strach. Češi ale zdolali Lotyše

Ale už ve druhém kole v zápase se Slovenskem se ukázalo, že není nezničitelná. "Jsem přesvědčen, že je můžeme porazit," říká odhodlaně útočník David Krejčí.

Jeden ze střelců v zápase proti Lotyšsku tak věří nejen v zisk potřebného bodu, ale i v další výhru. "Na remízu nebo prodloužení nikdy nehraju, vždycky chci vyhrát v normální hrací době."

Sebevědomé odhodlání srší i z kapitána Patrika Eliáše. "Samozřejmě. Je fajn, že jsme vyhráli dva zápasy, ale teď je pro nás jeden zápas a jedno vítězství to nejdůležitější."

Čeští diváci si budou magnet skupiny C moci plně vychutnat v neděli netradičně už ve večerních hodinách. V té době bude v dějišti olympiády poledne, pro hokej hodně neobvyklá doba.

"Na to nemá cenu koukat," neřeší Eliáš podivný čas úvodního buly. "Každý den je rutina trochu jiná. Jeden den hrajete v devět, další v půl páté, pak ve dvanáct. Trochu to ovlivní, ale nedíval bych se na to jako na důvod, aby se něco měnilo v naší hře nebo jsme nebyli připraveni."

Stále na sto procent

První dvě utkání se Slovenskem (3:1) a Lotyšskem (5:2) české mužstvo zvládlo. Přesto se neubránilo výpadkům a hluchým pasážím. Zvláště ztráta aktivity v zápase s Lotyši zvedá před bitvou s ruskou mašinou varovný prst.

"Proti Rusům to bude úplně jiný zápas. Víme, co je to za tým, ale budeme muset zlepšit práci po celých šedesát minut," burcuje Eliáš jako správný kapitán.

Rozdílnost obou utkání si uvědomuje i dvougólový střelec Jaromír Jágr. "Vím jednu věc, že pokud se na tenhle turnaj podívám za deset let, tak si nevzpomenu na zápas s Lotyšskem, ale s Rusama. Proto to bude zvláštní zápas."