Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Rusko v pondělí vyzve USA k válce

14. 9. 2016 8:22
A stane se tak přímo v Praze. V pondělí 19. 9. 2016 od 19:00 se otevře devátá brána do metanolového pekla a nad břevnovským klášterem vypukne bitva.
Foto: Komerční sdělení

Tu letos - po stíhačkových provokacích - trefně spustí americký a ruský závodník. Ostatní se samozřejmě jako každý rok přidají. Nedojde ale k válce světadílů, nýbrž k válce sportovní, na plochodrážním stadionu Markéta.

Memoriál Luboše Tomíčka je druhým nejstarším plochodrážním závodem v České republice. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného

Foto: Komerční sdělení

československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, jež podlehl následkům zranění utrpěných na dráze při Zlaté přilbě v roce 1968. Závod patří k nejvýznamnějším sportovním událostem v Praze. Od roku 2009 započal memoriál novou tradici a pravidelně se koná i jako součást „Oslav dne MČ Praha 6“ s bohatým doprovodným programem pro rodiny s dětmi. Závod se uskuteční tradičním systémem na rozpis 20 jízd, kde se utká každý s každým, jako na rytířských turnajích. Prvních pět jezdců postoupí do finálové jízdy, která určí konečné pořadí.

Do Prahy se pravidelně sjíždějí plochodrážní legendy a ani letos nebude chybět výběr předních světových jezdců z různých států. Pozvání přijali vítěz z roku 2009 a 2011, několikanásobný mistr světa Dán Nicki Pedersen, legendární závodník a dvojnásobný mistr světa - americká stíhačka Greg Hancock nebo

Foto: Česká televize

vítěz z roku 2014 a mistr Evropy, ruská plochodrážní raketa Emil Sayfutdinov. Nebudou chybět v současnosti nejlepší čeští závodníci Josef Franc, Václav Milík, Eduard Krčmář nebo Zdeněk Holub. Právě možnost vidět naše nejlepší, kteří tvrdě dřou a nabírají zkušenosti a odvahu v zahraničních ligách, jak se na dráze perou se světovou elitou, to je neocenitelný zážitek. Navíc s kulisami pražských střech a břevnovských věží.

Večer plný bitev s metanolovou vůní, západem slunce nad Prahou a závěrečným ohňostrojem potěší nejen vaše děti, ale i sportovního fanouška ve vašem srdci. Při závodě bude probíhat řada doprovodných programů, spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson, jízdy mladých závodníků na motocyklech 125ccm a jak je u českého motorismu obvyklé, v ochozech sedí nejenom fanoušci, ale také pohledné fanynky. Taková je už Česká motoristická scéna. Pohlídejte si tedy pondělní zářijový termín plný devítek a sledujte Autoklub Markéta na webu speedway-prague.cz i na facebooku. Diváci budou mít jedinečnou možnost navštívit také depo závodních strojů do 17:30, stadion bude otevřen už od 16:30.

Foto: Komerční sdělení

Vstupenky jsou v prodeji na www.ticketportal.cz, nebo přímo na stadionu Markéta (U Vojtěšky 11, Praha 6). Vstupné v předprodeji pro dospělé je již od 150,- a pro děti do 15 let je vstup zdarma. Více informací najdete na zmíněném webu www.speedway-prague.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy