Řezáč promazal a prvním závodem sezony se protrápil

Patria Direct
17. 11. 2009 12:40
Stanislav Řezáč skončil na 93. místě, Petr Novák dojel 28.
Stanislav Řezáč v prvním závodě sezony příliš neuspěl
Stanislav Řezáč v prvním závodě sezony příliš neuspěl | Foto: Patria Direct

Beitostoelen/Bruksvallarna - Dálkovému běžci na lyžích Stanislavu Řezáčovi se v prvním závodě letošní sezony vůbec nedařilo a na trati 10 kilometrů klasicky v norském Beitostoelenu skončil na 93. místě.

Petr Novák, druhý člen Patria Direct Teamu, závodil ve švédské Bruksvallarně a na 15 kilometrech volně dojel 28.

"Vybral jsem si špatné lyže. Vsadil jsem na mikrokontakt a nevyšlo mi to. Před závodem jsem bohužel nestihl lyže vyzkoušet na trati a pak už jsem se hlavně trápil," přiznal Stanislav Řezáč.

"Přes noc se hodně oteplilo, bylo plus pět a měl jsem jet na klystr. Místní trať je hodně těžká a bez pořádné mázy nebylo možné závodit. Určitě jsem mohl jet o minutu a půl rychleji, což by bylo někde okolo dvacátého či třicátého místa. Nedá se nic dělat, musím to hodit za hlavu a připravit se na další závody," doplnil Řezáč.

Spokojený se svým vystoupením, které stačilo jen na 28. místo, nebyl ani Petr Novák.

"Myslel jsem si, že to bude lepší. Od začátku závodu jsem cítil, že se nemůžu rozjet a nemohl jsem s tím nic udělat," řekl Novák.

"Pokračujeme dál v naplánované přípravě, v pátek jedu domů a pak na další soustředění. Určitě přijdou lepší závody - rezervy mám obrovské," dodal závodník Patria Direct Teamu.

Více o Patria Direct Teamu:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy