Revoluce na sjezdovkách? FIS chce jednoho výrobce lyží

jar
18. 12. 2009 10:15
Po revoluci se volá kvůli častým pádům
Didier Cuche
Didier Cuche | Foto: Reuters

Praha - Mezinárodní lyžařská federace FIS chystá i kvůli nebezpečným pádům na sjezdovkách v posledních dnech převratnou změnu. V budoucnu by mohl lyže a další vybavení pro sjezdaře dodávat jediný výrobce.

"Budeme se zabývat otázkou, jestli by všechny týmy neměly mít jednoho výrobce kombinéz," citovala agentura Reuters prohlášení speciální bezpečnostní komise.

Ta chtěla kvůli bezpečnosti už dříve zavést rozšíření lyží, což však sjezdaři jednoznačně zamítli. Naopak navrhují, aby se vyvinulo mnohem bezpečnější vázání.

Čtěte také: Záhrobská dojela ve slalomu sedmá, vyhrála Aubertová

Další navrhovanou změnou je zavedení lékařského týmu, který bude objíždět všechny mužské, resp. ženské závody. Úroveň lékařské péče je totiž podle skupiny na světových pohárech značně rozdílná.

Zlepšit bezpečnost lyžařů by měla i inovace branek. Praporky na nich by měly jít snáze odtrhnout, takže při kontaktu s lyžařem by neměly tolik ovlivňovat jeho další pohyb. 

Komise také bude řešit, zda lyžaři mají mezi závody na různých kontinentech dostatek času na odpočinek a zda jsou organizační týmy na sjezdovkách dostatečně početné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy