Remco Evenepoel

Zraněný cyklista Evenepoel by měl být převezen domů do Belgie

Zdravotní stav belgického cyklisty Remca Evenepoela, jenž si při hrozivém pádu v sobotním závodu Kolem Lombardie zlomil pánev a pohmoždil plíce, je dobrý. Jeho tým Deceuninck-QuickStep uvedl, že dvacetiletý jezdec by mohl být během příštích čtyřiadvaceti hodin přepraven z Itálie domů do Belgie.

"Remco Evenepoel má za sebou klidnou noc v nemocnici a jeho zdravotní stav se vyvíjí dobře. Kvůli povaze zranění musí být Remco letecky přepraven do Belgie v supinační poloze (na zádech)," uvedla na twitteru stáj Deceuninck-QuickStep.

"Tým dělá vše pro to, aby ho dostal domů co nejdříve - doufejme v příštích čtyřiadvaceti hodinách - a co nejvhodnějším a nejbezpečnějším způsobem," dodal tým, za který závodí i Zdeněk Štybar.

Evenepoel, jenž je s devíti triumfy nejúspěšnějším cyklistou dosavadního průběhu sezony narušené koronavirem, v Lombardii havaroval zhruba 50 km před cílem. Jeden z favoritů prestižního závodu nezvládl technický sjezd, narazil do kamenné zídky a přepadl z mostu do strže. Při pádu si zlomil pánev a pohmoždil si plíce. Pro dvacetiletého jezdce tak nejspíš skončila sezona a přijde o debut na Grand Tour, který si měl odbýt v říjnu na odloženém Giru d'Italia.

Zdroj: ČTK