Raich získal v Kitzbühelu malý glóbus za kombinaci SP

Red Spo, ČTK
24. 1. 2010 15:41
Bank dojel v kombinaci na osmé příčce

Kitzbühel - Rakouský lyžař Benjamin Raich získal v Kitzbühelu malý křišťálový glóbus za hodnocení Světového poháru v kombinaci. Dnešní slalom vyhrál Němec Felix Neureuther, kombinaci se sobotním sjezdem Chorvat Ivica Kostelič. V ní obsadil osmé místo Ondřej Bank.

Dvojnásobný olympijský vítěz z Turína Raich se stal prvním držitelem malého glóbu této sezony, kombinaci vyhrál po letech 2005 a 2006 potřetí. Celkově má ve sbírce už osm dílčích triumfů a jeden celkový z roku 2006.

K vítězství v hodnocení SP stačilo Raichovi prakticky jen dokončit dnešní slalom, v němž obsadil čtvrtou pozici. Dílčí triumf v jediné klasické kombinaci této sezony SP (s dvoukolovým slalomem) získal sedmý nejlepší slalomář Kostelič, jenž obsadil na Hahnenkammu stejnou pozici už ve sjezdu.

Naopak sjezd se nevydařil Bankovi, jemuž v něm po chybě patřilo až 52. místo. Bank se nevešel ani do elitní třicítky slalomu, k níž mu chyběly dvě setiny sekundy, nicméně díky tomu, že se počítal do kombinace, mohl jet český lyžař i v druhém kole. Díky tomu se posunul až na osmou příčku hodnocení kombinace a navázal na týden staré sedmé místo z Wengenu.

O šanci na slušné kombinační umístění přišel Američan Bode Miller, jenž se po devátém místě ze sjezdu rozhodl šetřit poraněný kotník z volejbalu a do slalomu nenastoupil.

Dnešní závod ovládl Němec Neureuther, jenž tři týdny před olympijskými hrami dosáhl na první triumf v SP. Syn lyžařských legend Rosi Mittermaierové a Christiana Neureuthera, jenž vyhrál v Kitzbühelu v roce 1979, zaznamenal první vítězství německých mužů v seriálu po pěti letech.

Možnost bodovat nevyužil Filip Trejbal, který nedokončil druhé kolo. Do něj se stejně jako Bank nekvalifikovali ani Kryštof Krýzl a Martin Vráblík.