„Radovali se lidé nejen v Itálii.“ Prezident chválil Donnarummu za chycení penalty

Asociated Press Asociated Press
13. 7. 2021 16:50
Italský prezident Sergio Mattarella přijal fotbalovou reprezentaci své země po jejím vítězství ve finále Eura 2020 nad domácí Anglií na stadionu ve Wembley. Mattarella poděkoval zejména brankáři Gianlucovi Donnarummovi, jehož druhý zákrok v penaltovém rozstřelu podle něho "udělal radost milionům lidí, a to nejen v Itálii".
„Radovali se lidé nejen v Itálii.“ Prezident chválil Donnarummu za chycení penalty. | Video: Asociated Press

Mnoho fotbalových fanoušků z dalších evropských zemí přálo ve finále Itálii, a to zejména kvůli chování anglických příznivců. Ti často bučeli při hymnách soupeřů nebo svítili zeleným laserem dánskému brankáři Kasperu Schmeichelovi do obličeje při chytání penalty právě v semifinále s Anglií. Fanoušky si v tomto utkání nezískala Anglie ani po pádu útočníka Raheema Sterlinga, po němž pískl rozhodčí kontroverzní penaltu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy