Aktualizováno 19. 4. 2024 8:43
Adam Klapka pomohl svým premiérovým gólem v NHL k výhře hokejistů Calgary 5:1 nad San Jose. Český útočník si připsal i pět trestných minut za bitku.
První gól Adama Klapky v NHL | Video: NHL.com

Klapka si vysloužil před pár dny pozvánku do hlavního týmu i díky výkonům v AHL, ve které vede produktivitu Calgary Wranglers.

Proti San Jose nastupoval na křídle čtvrtého útoku a ve svém šestém startu v NHL poprvé bodoval.

Třiadvacetiletý útočník otevřel ve 13. minutě skóre střelou zpoza levého kruhu.

"Je to úžasné, nikdy na to nezapomenu," rozplýval se Klapka a potvrdil, že spoluhráči chtěli, aby zápas završil hattrickem Gordieho Howea (gól, asistence, bitka). To se nepovedlo. "Jsem ale šťastný, že jsem ukázal, že můžu hrát tyhle těžké zápasy. Moc to pro mě znamená. Cítím se, že jsem schopný tady hrát. Je to jen začátek," pokračoval.

Na začátku prostřední třetiny vyzval Klapku za stavu 2:0 na pěstní souboj Givani Smith. Oba si vyměnili pár ran, než český hráč ztratil při jednom z úderů rovnováhu a skončili na ledě.

Klapka se do rohovnické vložky dostal i v předchozím duelu s Vancouverem, kdy pak pro něj i jeho oponenta Conora Garlanda duel předčasně skončil.

Teď bitka Calgary znovu nakopla a ve 27. minutě vedlo už o pět branek. O nulu přišel Dustin Wolf až devět vteřin před koncem. V sestavě poražených scházeli kvůli zranění Jan Rutta i Filip Zadina.

Lukáš Dostál dovedl Anaheim v posledním hracím dni základní části NHL k vítězství 4:1 ve Vegas a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hrdina utkání zastavil 32 střel.

Dostála překonal jen v přesilové hře Jack Eichel, který využil ve 39. minutě clony Tomáše Hertla a vyrovnal na 1:1.

Anaheimu vyšel nástup do závěrečné třetiny, v úvodních osmdesáti vteřinách odskočil slepenými góly do vedení 3:1. Skóre uzavřel Frank Vatrano, který při risku Vegas bez brankáře zkompletoval hattrick.

Výsledky NHL:

Calgary - San Jose 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 13. Klapka, 15. Coleman, 24. Kylington, 26. Rooney, 27. Weegar - 60. Zetterlund. Střely na branku: 37:17. Diváci: 17.946. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Weegar, 3. Wolf (všichni Calgary).

Minnesota - Seattle 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Branky: 5. Kaprizov, 52. Zuccarello, 59. Faber - 47. a 59. Gourde, 31. Beniers, 58. Kartye. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.138. Hvězdy zápasu: 1. Gourde (Seattle), 2. Kaprizov (Minnesota), 3. Kartye (Seattle).

Winnipeg - Vancouver 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 21. a 58. Perfetti, 12. Vilardi, 46. Čibrikov - 6. Garland, 38. E. Lindholm. Střely na branku: 26:20. Diváci: 15.225. Hvězdy zápasu: 1. Čibrikov, 2. Lambert, 3. Perfetti (všichni Winnipeg).

Colorado - Edmonton 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Branky: 2. a 8. Ničuškin, 6. Rantanen, 11. Manson, 32. Parise - 16. Holloway. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.129. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Ničuškin, 3. Parise (všichni Colorado).

Vegas - Anaheim 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 39. Eichel - 25., 42. a 60. Vatrano, 41. LaCombe. Střely na branku: 33:23. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval jeden gól z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 97 procenta. Diváci: 18.109. Hvězdy zápasu: 1. Dostál (Anaheim), 2. Eichel (Vegas), 3. Vatrano (Anaheim).

Los Angeles - Chicago 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)

Branky: 25. a 59. Arvidsson, 37. Byfield, 38. Moore, 61. Kempe - 16. Reichel, 42. T. Johson, 44. Anderson, 47. Donato. Střely na branku: 35:13. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Danault, 3. Kempe (všichni Los Angeles).

5. St. Louis 82 43 6 33 239:250 92
6. Minnesota 82 39 10 33 251:263 87
7. Arizona 82 36 5 41 256:274 77
8. Chicago 82 23 6 53 179:290 52