Plzeň si poradila s Bohemkou, Příbram dál padá tabulkou

Aktualizováno 12. 3. 2016 22:00
Liberečtí fotbalisté vyhráli ve 21. kole první ligy v Příbrami 1:0 a vrátili se na čtvrté místo tabulky. Zároveň se bodově dotáhli na třetí Mladou Boleslav. O jediný gól utkání se postaral ve 41. minutě Herolind Shala. Příbram, která na jaře získala jediný bod, se sice snažila, ale na gól čeká už 456 minut. Propadla se už na 14. příčku. Žádný problém neměla fotbalová Plzeň s Bohemians Praha 1905, když vyhrála 2:0 a upevnila si první místo v tabulce.
Radost Michala Ďuriše a jeho spoluhráčů
Radost Michala Ďuriše a jeho spoluhráčů | Foto: Tomáš Liška

Plzeň/Příbram - Žádný problém neměla fotbalová Plzeň s Bohemians Praha 1905, když ve 21. kole první ligy vyhrála 2:0 a upevnila si první místo v tabulce. Dvěma brankami  se o to postaral Michal Ďuriš.

Obhájce titulu zvítězil v nejvyšší soutěži podesáté za sebou a vede neúplnou tabulku o devět bodů před Spartou, která má ale o dva zápasy méně. "Klokani" v lize prohráli po devíti kolech a o jeden duel jim uniklo vyrovnání vlastního rekordu v neporazitelnosti.

Liberečtí fotbalisté zvítězili v Příbrami 1:0 a vrátili se na čtvrté místo tabulky. Zároveň se bodově dotáhli na třetí Mladou Boleslav. O jediný gól utkání se postaral ve 41. minutě Herolind Shala. Příbram, která na jaře získala jediný bod, se sice snažila, ale na gól čeká už 456 minut. Propadla se už na 14. příčku.

Slovácka porazilo Zbrojovku Brno 2:1. V zápase dvou rozdílných poločasů vedoucí branku Slovácka vstřelil ve 45. minutě z pokutového kopu Marek Havlík. Po změně stran získalo Brno převahu, vyrovnal střídající Michal Škoda. Osm minut před koncem rozhodl o vítězství Slovácka Tomáš Košút. Slovácko postoupilo před Brno na šesté místo a prodloužilo úspěšnou jarní sérii. V posledních čtyřech kolech neprohrálo a získalo v nich 10 bodů.

Mladoboleslavští remizovali bez branek v Teplicích a přišli o náskok na třetím místě tabulky. Dotáhl se ně čtvrtý Liberec, který má stejně jako Středočeši 39 bodů. Teplice naopak počtvrté za sebou nedokázaly zvítězit.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

21. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky:
36. a 56. Ďuriš. Rozhodčí: Kocourek - Kotík, Hájek. ŽK: Hejda, Rajtoral, Petržela - Mosquera, Krch, Hubínek. Diváci: 10.365.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hubník, Hejda, Limberský (46. Petržela) - Hrošovský, Hořava - Rajtoral, Kolář (79. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (87. Holenda). Trenér: Krejčí.

Bohemians: Fryšták - Čögley, Krch, Šmíd, Prošek - Švec - Čížek (85. Acosta), Hubínek, Jirásek (85. Mikuš), Mosquera - Schick (85. Akulinin). Trenér: Pivarník.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Proske - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Vachoušek, Ciskaridze, Gregáň, Potočný - Čmovš, Takács. Diváci: 3541.

Teplice: Chudý - Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob - Kodeš, Soungole - Gregáň (57. Nivaldo), Kukec (65. Potočný), Fillo - Vachoušek. Trenér: Vavruška.

M. Boleslav: Šeda - Jánoš, Toml, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada - Čermák (81. Přikryl), Magera (78. Takács), Kalabiška - Chramosta (46. Baroš). Trenér: Jarolím.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka:
41. Shala. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Dobrovolný. ŽK: Vošahlík, Mudra, Tregler, Divíšek - Bakoš.

Příbram: Hruška - Mudra, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Pilík, Tregler - Šabala (46. Štípek), Rezek, Vošahlík (72. Suchan) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Machuča, Breite - Jefremov (76. Bartl), Shala (72. Folprecht), Vůch - Bakoš (90.+1 Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 0:1 (0:0)
Branka:
62. vlastní Hroššo. Rozhodčí: Nenadál - Vlasjuk, Kříž. ŽK: Berger, Štetina, Jurendič, Gorkšs - Šulek. Diváci: 1148.

Dukla: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Jurendič - Mareš, Považanec, Hanousek (73. Daniel Tetour) - Berger, Vašíček, Manzia (46. Néstor, 84. Breznaník). Trenér: Kozel.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal (64. Kukol), Hronek (90.+1 Mišůn), Vaculík - Voltr (86. Jungr). Trenér: Hipp.

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky:
45. Havlík z pen., 82. Košút - 66. Škoda. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Pochylý. Bez karet. Diváci: 4879.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civič - Šumulikoski - Biolek (90. Kuncl), Daníček, Sadílek (73. Kone), Havlík - Došek. Trenér: Habanec.

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, P. Buchta (63. Chrien), Keresteš - Pašek (52. Škoda), Zavadil, Malík, Lacko, Lutonský (87. Brigant) - Řezníček. Trenér: Kotal.