Převezli Tipsport, místo milionů ale nakonec mají 13 Kč

Martin Jůzek
26. 1. 2010 10:20
Tipsport přijal omluvu sázkařů a odblokoval účty
Tak vypadal jeden z "výherních" tiketů
Tak vypadal jeden z "výherních" tiketů | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ze zhruba padesátky sázkařů, kteří se těsně před vánocemi pokusili získat neobvyklou sázkou stamiliony korun od firmy Tipsport, zůstávají pouze dva poslední mohykáni. Těm sázková kancelář ponechává zablokované jejich účty a přestože je přesvědčena, že jsou to iniciátoři v Česku velmi neobvyklého případu, přestala po nich pátrat, uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

S ostatními se firma dohodla, že jim vyplatí pár korun, na které měli nárok, kdyby vsadili správně podle herního řádu a nevyužili chyby Tipsportu.

Vypadalo to původně tak snadno. Cesta k milionům byla otevřená. Nejdříve první a pak další a další sázkaři využili díry v internetové aplikaci sázkařské společnosti.

Nyní tak spěje kauza do skoro klidného konce. Sázkaři uznali, že nemají nárok na miliony korun, a Tipsportu se omluvili.

"Stanovisko právníků spolu s naším postojem jsme na začátku ledna poslali všem klientům, kteří v tom byli zainteresováni. Žádali jsme je o vyjádření. Jen dva nereagovali, jinak jde vesměs o omluvné a vysvětlující reakce," řekl Aktuálně.cz Ježek.

Čtěte dále: Tipsport sázkařům peníze za podivnou výhru nevyplatí

Tipsport tak sázkařům, kteří s nimi o případu komunikovali, otevřel zpět jejich účty.

Na těchto účtech se pak místo milionových výher objevila připsaná částka zhruba třináct korun. Částka 342 milionů, o níž v kauze šlo, se tak podle zjištění Aktuálně.cz smrskla celkově na několik málo tisíc korun.

Lidé, kteří zopakovali jednu sázku (většinou střelce gólů v NHL) třeba i dvacetkrát, měli prostě smůlu a pokud tipovali správně, společnost jim uznala tip s daným kurzem pouze jednou.

Čtěte více: Útok na Tipsport začal omylem. Sázkař si chybně vsadil

A co bude s dvěma posledními sázkaři, s nimiž se Tipsport nedomluvil?  "Podle našeho herního plánu (tzv. pravidel) jim zbývá už jen několik dnů na to, aby reklamovali případnou výhru. Pokud tak neučiní, což předpokládáme, případ bude uzavřen," konstatoval Lubomír Ježek.

 

Právě se děje

Další zprávy