Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Poslední letošní plochodrážní závod netradičně v neděli

komerční článek
30. 9. 2016 16:37
Vyvrcholení domácí plochodrážní sezóny se bude konat v neděli 9.10. na pražském stadionu Markéta. Závod MČR družstev - Extraliga pokračuje závěrečných dílem.
Foto: Komerční sdělení

Při tomto závodě bude korunován nový mistr republiky pro rok 2016. Pražský tým bude chtít zcela určitě potrápit letos suveréní Pardubice v čele s letošním více mistrem Evropy a momentálně nejlepším českých jezdcem Václavem Milíkem. Snad se tedy jezdcům AK Markéta podaří vrátil soupeři loňskou porážku. Největšími tahouny jsou zcela určitě Josef Franc a Matěj Kůs. Finálový závod se pojede jako součást břevnovského posvícení na Praze 6. Zveme všechny motoristické fanoušky na letošní poslední závod, který startuje ve 14 hodin.

Foto: Komerční sdělení

Pražská Grand Prix zná své datum

Zatímco letošní ročník FIM Speedway Grand Prix se chýlí ke svému finále. V zákulisí se už dávno rozběhly přípravy nadcházející sezony a pražský pořadatel získal konečně svůj termín. Dne 10. června 2017 se v Praze na stadionu Markéta od 19:00 uskuteční mistrovství světa na ploché dráze seriálu Speedway Grand Prix jako „Velká cena České republiky“. Tento nejprestižnější jedenáctidílný seriál krátkých plochodrážních oválů je velmi sledovaný a jen v Evropě tyto závody navštíví více jak 500 tisíc fanoušků a odvysílá je cca 70 TV společností, do více jak 120 území celého světa, kde je shlédne několik milionů diváků.

Foto: Komerční sdělení

Praha jako první město na světě tak oslaví 21. výročí pořádání tohoto prestižního seriálu. Pořadatel Auto klub Markéta získal za tuto dobu vysoký kredit a patří mezi nejvýznamnější pořadatele mezinárodní motocyklové federace FIM v plochodrážním sportu.

Tato akce každoročně přiláká do Prahy tisíce zahraničních návštěvníků. Na světové plochodrážní špičky se přijde rovněž podívat řada jiných sportovců, politiků, jiných významných osobností a českých fanoušků sportu levých zatáček. V loňském roce byli pořadatelé Auto klubu Markéta označeni jako jedni z nejlepších pořadatelů závodu v seriálu mistrovství světa.

Foto: Komerční sdělení

Byli bychom rádi, aby se opět prosadil i český jezdec jedoucí na divokou kartu. V minulosti zde třeba Josef Franc dokázal vyhrát 3 ze svých šesti rozjížděk a letos Václav Milík ukázal, že se světové špičky nebojí. Vítěz posledních tří ročníků pražské Grand Prix a potažmo mistr světa pro rok 2013 a 2015 angličan Tai Woffinden bude patřit k největším favoritům. Zcela určitě ale uvidíme strhující boje, do kterých bude chtít opět promluvit vedoucí muž letošního serialu a pravděpodobně novopečený mistr světa, nestárnoucí američan Greg Hanckock. Trápit se v červnu budou: vítěz tří ročníků pražské Grand Prix a potažmo mistr světa pro rok 2013 a 2015 angličan Tai Woffinden, mistr Evropy pro rok 2016 dán Nicki Pedersen nebo vítěz letošního pražského závodu Jason Doyle.

Vstupenky za zvýhodněné ceny v prodeji od 9. října na stránkách www.speedway-prague.cz

 

Právě se děje

před 16 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy