Polský fotbal a reprezentace

Polský fotbal a reprezentace

Nejslavnější éru zažili polský fotbal v polovině 70. a 80. let. Nejprve tým kolem kanonýra Grzegorze Lata vyhrál olympiádu 1972 v Mnichově a pak o dva roky obsadil třetí místo na MS. Světový bronz získal také tým s hvězdným Zbigniewem Boniekem na MS 1982.

Na evropském šampionátu se už Polákům tolik nedařilo, kvalifikovali se až v roce 2008 a o čtyři roky později hráli automaticky jako pořádající stát. V obou případech ovšem vypadli už v základní skupině. Polsko se kvalifikovalo i na Euro 2016.

Trenérem týmu je Adam Nawalka, kapitánem Robert Lewandowski.

České fotbalistky remizovaly v kvalifikaci o ME s Polkami 0:0

České fotbalové reprezentantky remizovaly v Chomutově v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství Evropy 2022 s Polkami 0:0. Po čtyřech zápasech tak na vedoucí Polky ztrácí z třetího místa bod. Češky mají stejně bodů jako Španělky, jež sehrály o zápas méně.

Duel se odehrál navzdory tomu, že testy na koronavirus odhalily u Češek nákazu u jednoho z členů realizačního týmu a jedné hráčky.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady si v utkání vytvořily více příležitostí, ale žádnou z nich neproměnily. Jako první zahrozila Martínková, jenže hlavou se neprosadila stejně jako o chvíli později Kamila Dubcová.

Také Polky o sobě daly vědět, Matysiková však v obrovské šanci zblízka přestřelila nad. Poté brankářka Votíková vytáhla střelu Zawistowské na břevno. Na druhé straně se neprosadila Svitková ani Martínková.

Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž. Odveta v Polsku se uskuteční v úterý.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek v Chomutově:

ČR - Polsko 0:0

Sestava ČR: Votíková - Vyštejnová, Cahynová, Sonntágová, Bartoňová - Pochmanová - Martínková, Svitková, K. Dubcová, Černá (73. Šlajsová) - Stašková. Trenér: K. Rada.

Zdroj: ČTK
Pokračovat