Podivná sázka: šlo o 342 milionů, spočítal Tipsport

Ekonomika Ekonomika, jůz, zj
22. 12. 2009 17:10
Sázkaři tvrdí, že vyhráli. Tipsport, že jde o podvod.

* Skupina dvaceti sázkařů prolomila systém Tipsportu * Stalo se to v době, kdy sázková kancelář měnila svůj systém * Tipsport odpoledne zastavil možnost sázek po internetu

Praha - Největší sázková kancelář v Česku, Tipsport, se začala bránit v případu, v níž se skupina sázkařů pokusila vyhrát v noci na dnešek stovky milionů korun.

Sázkaři podle dosud známých informací využili chvíle, kdy Tipsport měnil svůj internetový systém kursových sázek. Zhruba dvacet lidí si vsadilo způsobem, který by byl před změnou systému i po něm neproveditelný. Během změny systému ovšem sázka přijata byla.

Přesnou sumu, o kterou sázkaři hráli, už Tipsport spočítal. Všechny tikety dohromady (tedy včetně neúspěšných sázek) by daly dohromady teoretickou výhru 342 420 413 korun.

"Několik sázkařů porušilo herní plán a zařadilo na své tikety takzvané podpůrné sázky, které v kursovém sázení nejsou povoleny," uvedl pro Aktuálně.cz Lubomír Ježek, mluvčí Tipsportu. "Opakovaně na jeden tiket zařadili stejnou příležitost a pokusili se tak zmnohonásobit svoji výhru a neprávem se obohatit."

Čtěte více o případu Tipsport:
Kauza divné sázky: Víme, proč chce 50 lidí stamiliony

Sázkaři argumentují, že vsadili sice neobvyklou, ale podle nich povolenou kombinaci na zápas NHL.

Sázka na střelce

Sázející si vsadili například na to, že S. Weiss vstřelí v zápase Philadelphia - Florida gól. Tomu se to opravdu ve 23. minutě zápasu, který skončil 1:4 pro Floridu, povedlo.

Kurz na sázku, která nakonec vyhrála, byl 2,7:1. Sázející vsadili pouze pět korun, jenže na tiketu opakovali stejnou sázku mnohokrát, takže nakonec se celkový kurz vyšplhal na mnohem vyšší hodnotu.

Podobně se jim povedlo vsadit i na další střelce z tohoto zápasu. A sázeli sázky pro i proti stejné možnosti, aby si výhru pojistili.

Tipsport uvažuje, že na sázkaře podá trestní oznámení.

"Měnili jsme systém. Oni se to nejspíš nějak dozvěděli a využili toho," řekl mluvčí Ježek. Také dnes odpoledne prováděl Tipsport údržbu systému a sázky po internetu nebyly chvíli vůbec dostupné.

Sázkaři se obrátí na právníky

Sázkaři se nechtějí vzdát a také oni se chtějí obrátit na právníky. "Tipsport nás obviňuje z údajných podvodů a oficiálně začíná tvrdit, že šlo o technickou chybu. Sázkaři se hromadně obrací na právníky," informoval jeden ze sázejících Aktuálně.cz.

"Soudu se nebojíme," uvedl Ježek z Tipsportu a dodal, že by možná naopak jednání sázkařů mohlo být kvalifikováno jako podvodné.

Opakované vsazení na jediném tiketu na stejné "události", jak jsou v hantýrce sázkových firem označovány zápasy nebo všechno to, na co se dá vsadit, zakazují všechny sázkové kanceláře.

Tipsport uvádí, že v žádném případě půl miliardy sázejícím nevyplatí. Je připraven vyplatit pouze výhru, jako kdyby bylo vsazeno jedenkrát: tedy 13,50 Kč.

Dosavadní rekord: 148 milionů

Tisport je největší sázkovou firmou v zemi. Z celkového objemu peněz vložených ročně do sázek jich prosázejí Češi asi 45 procent právě u Tipsportu.

Dosud nejvyšší výhrou, kterou kdy nějaká česká loterijní či sázková společnost vyplatila, bylo 148 milionů korun v roce 2002. Tehdy padl největší jackpot ve sportce. Sazka pak peníze rozdělila mezi dva výherce.

Také jiné sázkové kanceláře omezují maximální možnou výhru. Například Synot tip na svých stránkách uvádí, že při sázení přes internet je možná výhra jen do 10 milionů korun. Sázku, která by mohla vést k vyšší výhře, firma nepřijme.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy